Zlomená rtěnka, rozsypaný pudr: Jak tyto nehody napravit?

Možná už jste se s rozsypanými očními stíny či tvářenkou chtěli loučit a ani vás nenapadlo, že se škoda způsobená jednou malou neopatrností dá ještě napravit. A přitom je to jednoduché. Jak během chvilky rozbitou kosmetiku vrátit do (téměř) původního stavu?

Rozsypané stíny, pudr, tvářenka či bronzer: stačí jeden trik

Stál nemalé peníze, počítali jste, že vám několik let vydrží a jediný špatný pohyb vše zhatil. Pokud i vám nedopatřením spadl pudr na zem nebo se vám vysypala třeba rovnou celá paletka očních stínů, nezoufejte. I tato situace má řešení. Jaké? Vezměte do ruky čistou lžičku či jinou vhodnou pomůcku a rozpadlou kosmetiku s pudrovou konzistencí ještě více nadrťte. Zní to sice zvláštně, ale věřte nám. Ideální je si předtím na stůl položit papírový ubrousek, případně můžete pudr drtit v čistém plastovém sáčku, abyste zamezili prášení.

Nyní máte dvě možnosti. Jednou z nich je, že pudr přesypete do vhodné nádoby a budete jej používat jako sypký pudr. Druhou možností je vrátit nadrcený prášek zpátky do kelímku, přidat pár kapek lihu a promíchat lžičkou. Měla by vám vzniknout jakási pasta či kašička, kterou je třeba uhladit do původní podoby produktu. Pak už stačí jen pár hodin počkat, než líh vyprchá a směs zatvrdne. Tadá – produkt máte v použitelné podobě zpátky!

Zlomená rtěnka? Pomůže lednice i fén

Ani nejoblíbenější rtěnka na dva kusy nemusí znamenat katastrofu. O tom, jaký postup zvolit, rozhoduje to, v jakém místě k přelomení došlo.

Ve spodní části

Zlomila se vám rtěnka hned u spodku tubičky? Pak máte paradoxně velké štěstí. Přestože je většina vlastně ulomená, stačí vyčistit spodní část, v níž rtěnka drží, od zbytků a zasadit ulomenou část zpátky. O kousek rtěnky sice přijdete, ale jinak bude jako nová. Jen ji do uzávěru „nezarážejte“ příliš silně, abyste ji znovu nepoškodili.

Uprostřed

V tomto případě už bude potřeba využít další pomocníky. Oba kusy rtěnky zkuste nejprve spojit a vložit do lednice, kde je nechte na chvíli ztuhnout. Pokud stále nedrží u sebe, nahřejte jejich konce krátce fénem, opět spojte a znovu umístěte do chladu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *