Odhaleno: 8 nejlepších rtěnkových triků, které musíte znát

Můžete si prostě nanést svou oblíbenou rtěnku tak, jak jste zvyklé, a nebo si můžete pomocí běžných produktů měnit její barvu i výsledný finiš. Jak na to poradí následující tipy, které vám zároveň pomohou k tomu, aby vás rtěnka krášlila ještě o něco déle. Jdeme na věc!

Hladké nanášení

Konturovací tužka na rty je pro mnohé z nás nezbytností. Pro dokonalý výsledek je nutné, aby byla tužka ostrá. Co když se pak ale hůře nanáší? Promněte před aplikací špičku tužky mezi prsty. Zahřejete ji tak, bude o něco měkčí a nanášení bude hračka.

Dlouhotrvající tužka na rty Cartice, 49 Kč, www.kupkosmetiku.cz

Zmatnění

Objevila jste “svůj” odstín, ale přála byste si, aby byl matný? Žádný problém, postačí po rtech přejet pudrovou tvářenkou – nejlépe bez shimmeru a v podobném tónu. Zapracujte ji do rtů a užívejte si matný finiš!

Dvoubarevná tvářenka Duo Blusher Dermacol, 149 Kč

Nalíčená nenalíčená

Chcete svým rtům dodat trochu šťávy, ale zároveň toužíte po nenápadném looku? Líčení rtů á la Chytrá horákyně vytvoříte tak, že rty našpulíte jako při polibku a jemně do nich prsty rtěnku vklepete.

Nude není nude?

Barva rtů se u každého z nás poněkud liší, a tak se může snadno stát, že ta nová nude rtěnka, na kterou jste se tak těšila, nebude na vašich rtech tak úplně tělová. Jak to napravit? Před její aplikací rty přetřete make-upem. Zneutralizujete tak jejich barvu a nude rtěnka bude vypadat tak, jak má.

Total Control Drop Foundation, NYX, 399 Kč

Vrstva navíc

Jak na delší výdrž rtěnky? Přidejte další vrstvu. Ne však rtěnky, ale transparentního pudru. Stačí pár vteřin líčení navíc a díky nim získáte hodiny perfektního vzhledu rtů.

Transparentní sypký pudr Couleur Caramel, 685 Kč

Pomoc, zlomená rtěnka

Nejspíš se to už stalo každé z nás. Stačí trochu vyšší teplota nebo nanášení ve spěchu a tyčinka rtěnky se prostě zlomí. Není to ale důvod ji bez milosti vyhodit do koše, dá se totiž jednoduše spravit. A to díky zapalovači. Tím nahřejte obě zlomené části, spojte a dejte na 15 minut do mrazáku.

Rozjasňujte

Máte doma zapomenutý highlighter, který nepoužíváte tak často, jak jste čekala? Tak mu najděte další využití – pomůže vám totiž k sexy plným rtům. Naneste jej doprostřed spodního rtu, zapracujte a je hotovo. Pro ještě plnější rty můžete přetřít bezbarvým leskem.

Pudrový rozjasňovač Copper Glow, Erborian, Marionnaud, 849 Kč

Když se něco nepovede

Chyba se stane

a přesně od toho je tu korektor. Nejlépe za pomoci štětečku a plně krycího korektoru opravte nedostatky na obrysu rtů, kde jste přetáhli konturu. Výsledek bude vypadat definovaněji a profesionálněji.

Fit Me Concealer, Maybelline, 149 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *