Vzhůru na tropický ostrov s kolekcí La Femme MiMi jaro/léto 2021

Možnosti cestování jsou v současné době poněkud omezené. Pokud však máte dostatečnou představivost, můžete se na výpravu do džungle, na tropický ostrov nebo třeba do rozpálené pouště vydat ve svých myšlenkách. Naladit se na tu správnou vlnu pomohou modely z nové kolekce La Femme Mimi pro letošní jaro a léto.

Objevte kouzlo cest s La Femme MiMi

Dálky, neznámá města, zářivé slunce, to vše může evokovat nová kolekce návrhářky Mimi Lan Nguyen. Zaujme volbou barev, které jsou jak pastelové, tak i nepřehlédnutelné a syté, pestrým vzory, hitem aktuální sezóny, a především volností a pohodlím. To oceníte nejen v horkých dnech, ale právě i při výpravách do daleka. Stále však kolekce zůstává velmi elegantní a ženská. „Kvůli současné složité situaci a téměř nemožnému vycestování do zahraničí jsem vytvořila řadu, která nás alespoň v myšlenkách odvede třeba přímo na pláž a vykouzlí nám úsměv na tváři,“ říká ke kolekci návrhářka.

Variabilita a volnost

Dalšími nepřehlédnutelnými znaky kolekce pro sezónu SS21 je univerzální sizing, který se promítá do šatů, midi sukní i kimon. Díky tomu je zaručeno maximální pohodlí, ať je vaše postava jakákoliv. Stejně tak mnoho žen ocení i volnější střihy. Sukně mají pružné pásky, takže je můžete nosit v pase i v bocích, šaty mají zvýšený pas a volné rukávy. „Na svůj rodný Vietnam vzpomínám i prostřednictvím lněných kimono šatů s bambusovým vzorem, které jsem navrhla přesně tak, jak bych je v letním Vietnamu sama nejraději nosila,“ popisuje návrhářka. Místo typických halenek Mimi Lan tentokrát zvolila tuniku s rozparkem na boku, ve které lze přeběhnout z domácího prostředí rovnou do společnosti.

Oblečení bez zbytečného odpadu

Všechny modely kolekce SS21 Mimi Lan Nguyen zhotovila pouze ve dvou velikostech, a to v S/M nebo M/L nejen z důvodu minimalizace odpadu při výrobě, ale i kvůli podpoře myšlenky clothes sharing. „Nepřeji si, abychom byli otroky svého oblečení a nosily těsné velikosti jako S, ve kterých si nemůžeme dovolit zhubnout ani přibrat, což je naprosto přirozené,“ zdůrazňuje návrhářka. V souladu s tím jde i designérčin zero-waste přístup a záliba v upcyclingu. Celá kolekce byla vytvořena ze zbytkových materiálů předešlých řad. To dokazují například patrná spojení mezi odlišnými látkami na jednotlivých modelech. Originální pásky doplňující kolekci jsou taktéž vytvořeny ze starých, doposud nevyužitých materiálů.

Jednotlivé linie je možné zakoupit na e-shopu www.lafemmemimi.com.

Foto: La Femme MiMi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *