Tattoos on Clothes: Srdcovka nejen pro milovníky tetování

Tetovací studia zažívají krušné časy. Koronavirová pandemie zapříčinila výrazný pokles poptávky po tetování a některé zdroje uvádí dokonce padesátiprocentní meziroční úbytek. Oproti piercingu je prý poptávka více méně stabilní, tatéři se přesto museli poprat s dočasným uzavřením salonů a především se smířit s tím, že jejich diáře ještě nějakou dobu nebudou tak nabité, jako před krizí. Ale o beznaději, kterou si mnozí umělci prošli, následující řádky nebudou. Uplynulý rok totiž přinesl i dobré věci – například nový projekt Tattoos on Clothes. Pokud jste vždy toužili po stylovém oblečení s tetovací tématikou, máte jedinečnou možnost doplnit šatník o pár nových kousků!

Proč tetování na oblečení?

Za projektem Tattoos on Clothes, jehož název lze přeložit jako tetování na oblečení, stojí dva mladí lidé, kteří milují umění tetování. Martin Bílek a Barča Jungová se během druhé vlny koronavirové krize rozhodli pro startup a založili brand, jehož prostřednictvím podporují české tatéry. Sami totiž mají několik kamarádů, kteří kvůli krizi nemohli pracovat a přišli o hlavní zdroj příjmu. Hlavou jim problesklo, že jim mohou pomoct a současně vybudovat komunitu umělců a jejich fanoušků.

A tak vznikl originální brand, který vnese do prostředí českého streetwearu svěží vítr. Tatéři nyní mají mnohem více času na tvorbu nových, kreativních návrhů. A právě pod hlavičkou Tattoos on Clothes se jejich výtvory dostanou k cílové skupině – k lidem, kteří si potrpí na kvalitní, pohodlné, a především originálním oblečení.

Pro koho je nový streetwear jako stvořený?

Pro spoustu lidí budou kolekce od Tatoos on Clothes láskou na první pohled. Ale potřebujete snad opravdové tetování, abyste se do oblečení z vyladěnými designy od českých tatérů zamilovali i vy? Značku si oblíbí každý, kdo s myšlenkou na pokreslenou kůži alespoň trochu koketuje. Výběr produktů se bude průběžně rozšiřovat a v nabídce se každou chvíli objeví zbrusu nové kousky. Vždy však půjde o limitované edice – omezené množství umocní již tak silný pocit jedinečnosti.

Shodou okolností právě dnes v e-shopu tattoosonclothes.cz narazíte na zbrusu novou kolekci, která je vážně „fresh“. S nákupem příliš dlouho neváhejte, pro jistotu ještě ještě jednou připomínáme, že se bavíme o limitkách.

Shrnuto a podtrženo, oblečení s tatoo designy je jasnou volbou pro každého, kdo odmítá masovou produkci, bytostně nesnáší fast-fashion, a naopak preferuje šetrný přístup k životnímu prostředí – pro značku Tattoos on Clothes je totiž charakteristické také využití ekologických materiálů.

Kteří tatéři nyní s Tattoos on Clothes spolupracují?

Ve virtuálních regálech e-shopu tattoosonclothes.cz momentálně najdete designy od více než deseti zkušených tatérů. A protože jde o velmi zajímavé osobnosti a umělce, některé si alespoň v krátkosti představíme.

Filip Kinský prošel praxí ve známém studiu Hell a nyní provozuje vlastní studio Go Harry Go Tattoo Collective v Praze na Vinohradech. Nejvíce ho baví japanese, neo japanese a realistické motivy, které často tetuje bez předlohy (tzv. freehand).

Za černobílými motivy ve stylu dotworku a realistickými designy stojí liberecký umělec z Rasg Tatoo studia Tomáš Vandelíček.

Trojici uzavírá Juraj Baran z JTK Tatoo studia. Dává vzniknout tetování ve stylu watercolour a v poslední době i v tzv. brush stylu, který se vyznačuje kresbou, tahy štětcem a cákanci.

Dámskou populaci reprezentuje Viktorie Zbořilová, která působí v Torie Tatoo studiu v Praze na Andělu – nebojí se žádného stylu a ráda tetuje vše od přírodních motivů až po nápisy a filmové či hudební designy.

Za pozornost stojí také tvorba Veroniky Michalíkové z Paradogs Tatoo studia v pražských Vršovicích. Její doménou jsou dotwork a linework.

Do týmu umělců, kteří se budou podílet na rozvoji komunity Tatoos on Clothes, se brzy připojí další. Nezapomeňte proto bedlivě sledovat nabídku v e-shopu a novinky na sociálních sítích.

Foto: Tattoos on Clother

1 komentář

  1. Dobrý den,
    Jsem čtenář vašeho blogu už nějakou dobu čtete váš blog (fashionising.cz). Váš obsah je opravdu atraktivní a dobře vyhovuje potřebám čtenářů.

    Kontaktuji, abych zjistil, zda mám možnost odeslat sponzorované příspěvky na váš blog. Všiml jsem si, že témata těchto článků jsou u vašich čtenářů velmi oblíbená. Bude velmi oceněno, pokud by mohly být poskytnuty podrobnosti pro tento druh dohody a spolupráce. Děkujeme a těšíme se na vaši brzkou odpověď.

    S pozdravem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *