Kde sehnat udržitelné svatební šaty? U La Femme Mimi!

Udržitelný životní styl se promítá do všech fragmentů života, svatební den nevyjímaje. A protože párů, které svým velkým dnem nechtějí přírodu zbytečně zatěžovat, je čím dál více, je třeba i dokonalých etických svatebních šatů. S nimi právě přichází značka La Femme Mimi.

Na vlně udržitelnosti

Další ukázkou toho, jak úžasně mohou etické a upcyklované šaty vypadat, jsou novinky talentované návrhářky Mimi Lan Nguyen tvořící pod značkou La Femme Mimi. Nabízí svatební róby, které oslní nejen zero-waste přístupem, ale i designem. Vdávat se v nich totiž budou chtít elegantní i extravagantní nevěsty každého věku i postavy. Některé šaty tvoří zdobné a ženské krajky, jiné zaujmou jednoduchostí a přírodní bavlnou. Všechny však mají něco navíc – nesou se na vlně udržitelnosti a návrhářka při jejich tvorbě dala druhou šanci například nevyužitým materiálům z předešlých kolekcí.

Zero-waste svatební šaty na míru

Přestože se na vzorky svatebních šatů značky La Femme Mimi můžete podívat už nyní, výsledný design bude pokaždé jiný, vytvořený podle přání a potřeb nevěsty. Výsledek tak bude vždy originální. „Nevěsta si nejprve objedná konzultace v ateliéru, kde jí ukážu materiály a podám o nich detailní přehled. Zákaznice si vybere preferované látky, ke kterým spolu vybereme ideální svatební obuv. U upcyklovaných svatebních šatů je důležité, aby nevěsta měla k udržitelnosti stejně pozitivní přístup jako já. Jejich výroba a přešívání je sice složitější, výsledek je však opravdu výjimečný,“ dodává Mimi Lan Nguyen.

Saigonské výšivky, vietnamské hedvábí

La Femme Mimi svatební šaty zkrátka umí. Vkládá do nich i část svého původu, a tak můžeme obdivovat exotické motivy, vysoké límce, mašle, saigonské výšivky i vietnamské hedvábí. Dosavadním unikátem svatební tvorby ateliéru La Femme Mimi se staly asymetrické šaty z šedivého hedvábí, při jejichž výrobě zbylo necelých 10 cm látky. „Tyto krátké svatební šaty jsem nejprve navrhla pro svou vlastní svatbu. Líbilo se mi, že jsme v Česku vůči svatebním tradicím tolerantnější než ve Vietnamu, proto jsem zvolila tento neobvyklý střih, který nyní nabízím také svým zákaznicím,“ dodává Mimi Lan Nguyen. Dosavadní nabídku také rozšiřuje o jednoduché svatební šaty z přírodní bavlny vhodné pro méně náročné nevěsty vyhledávající minimalistický styl.

Foto: La Femme Mimi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *