Nová “it bag” je tu: Louis Vuitton představuje kabelku LV Pont 9

Je čas udělat si místo ve skříni. Na trh totiž přichází nová budoucí klasika v podání francouzské ikony Louis Vuitton – kabelka LV Pont 9

LV Pont 9: kabelka, kterou chce každý

Značka Louis Vuitton je odjakživa spojená s cestováním. A ukazuje to i na svých kolekcí, které doslova cestují v čase. Nicolas Ghesquière, umělecký ředitel dámských kolekcí LV, se totiž rychlostí blesku přesouvá od éry Belle Époque z konce 19. století do 80. let a éry “Thriller”, kterou představil letos v březnu. Lidé dnes ale touží i po něčem stálém a hledají ukotvení. A právě to přináší kabelka LV Pont 9, nejnovější přírůstek do rodiny kabelek s podpisem LV. Je ukázkou nenuceného pařížského stylu a také symbolem špičkového řemeslného umění. 

Kabelka pro každý den

Tuhle kabelku si nebudeme muset šetřit na výjimečné příležitosti. LV Pont 9 je dokonalou volbou pro běžný den. Jméno nese po mostě Pont Neuf, jednom z nejstarších a nejznámějších mostů v Paříži, který se nachází naproti centrále značky Louis Vuitton. LV Pont 9 je zároveň první vlaštovka z nové řady koženého zboží LV Pont 9.

Krása skrytých detailů

Sofistikovaný, klasický tvar kabelky se zaoblenými rohy zdobí exkluzivní kruhová spona Louis Vuitton Circle, jejíž předlohu z třicátých let minulého století v archívu oprášil a nově interpretoval Nicolas Ghesquière. Spona se objevuje mimo samotného těla kabelky, kde funguje jako zámek, také na popruhu přes rameno. Vnitřní prostor řešený z elegantně hladké barevné kůže je rozdělen na dvě praktické přihrádky a dvě kapsy. Pečlivá pozornost věnovaná i těm nejmenším detailům je patrná i v klínové konstrukci samotné kabelky, díky které kabelka skvěle drží tvar a nabízí dostatek místa. Nechybí ani „skryté“ prvky, například nové magnetické zavírání ve tvaru kvítku Monogram. Kabelka LV Pont 9 se nabízí v široké paletě úchvatných barevných odstínů. Kromě elegantní černé klasiky Noir a delikátní smetanové Crème jsou v nabídce i výrazné syté barvy: Summer Gold, která je jako exotický západ slunce; žensky koketní Rose Dahlia; a měkce snová Bleu Orage. 

Fotografie: Louis Vuitton Oliver Hadlee Pearch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *