Mýtus o Narcisovi v kolekci Pietro Filipi jaro/léto 2020

Inspiraci pro vytvoření kolekce Pietro Filipi pro letošní jaro a léto hledala návrhářka Monika Drápalová na trochu nezvyklém místě – ve starořeckých bájích a pověstech. A našla ji. Tématem nové řady se tak stal mýtus o Narcisovi a hledání krásy v současném světě. 

Ve znamení kontrastů

Tvůrci nové kolekce Pietro Filipi si všímají kontrastu dnešní doby. Stále více času trávíme online, ale na druhé straně se snažíme o návrat k přírodě. Tato dualita se promítá i do nových modelů a jejich barev. V kolekci se objevují syté a saturované barvy, odstíny, které převládají v digitálním světě a doplňují je klidné neutrální tóny, které vidíme všude kolem nás v přírodě.

V trendu minimalismu

Dnes už se řada žen netouží několikrát denně převlékat a ladit outfity na dopolední pracovní schůzku, odpoledne v kanceláři a večerní návštěvu restaurace. Nové outfity se tak nesou na vlně minimalismu a univerzálnosti a nabízí komfortní oblečení pro všechny různé příležitosti. „Technické propracování střihů bylo jedním z dominantních témat, kterým jsme se při vytváření nové kolekce zabývali. Naše oblečení musí dokonale padnout. Díky tomu vznikly tři střihy košil, propracovaná saka a šaty tak, aby perfektně seděly na různé typy postav,“ uvádí Monika Drápalová, vedoucí návrhářského týmu Pietro Filipi.

Lookbook Pietro Filipi SS 2020

Barvy v pohybu

V průběhu celé sezóny jaro-léto 2020 se barvy u Pietro Filipi vyvíjejí. Od jemných technických tónů se postupně přesouvají do neutrální palety, kterou obohacují ostré barvy, jejichž úkolem je zaujmout na první pohled. Křiklavě žlutá symbolizuje narcis, téma kolekce, v plné kráse. Na oděvech se objeví ve vzorech i plných barevných plochách. „Nepřehlédnutelná bude přímá, až šokující zelená, zvláště na modelech s velkým objemem, které lze nosit jako oversized nebo přepásané, aby vynikla linie pasu. Před létem přibudou teplejší tóny dřevitě oranžové až červené a léto v plné síle můžete přivítat ve sladkých pastelových barvách – mentolová, růžová,“ dodává Drápalová. 

[Best_Wordpress_Gallery id=“78″ gal_title=“Lookbook Pietro Filipi SS 2020″]

Foto: Pietro Filipi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *