Na barokní vlně: MBPFW SS20 se přesouvá do Invalidovny

Historicky největší počet designérů, první ukázka tvorby Liběny Rochové a také přesun do barokního komplexu karlínské Invalidovny – Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS20 naznačuje, že následující edice bude stát za to. Její začátek se chystá na konec léta, potrvá od 30. srpna do 6. září 2019.

Módní svátek v Praze                                    

Karlínský Fashion Temple bude hostit historicky největší počet designérů, včetně studentů tří českých vysokých škol oděvního designu a studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.  Historicky poprvé zde také představí svou tvorbu oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Největší událost domácí módní scény se uskuteční v barokním komplexu karlínské Invalidovny. „Místo je pro nás důležitou součástí celé dramaturgie. Chceme návrhářům i divákům pokaždé nabídnout jedinečnou atmosféru. Po březnovém industriálním prostoru v OD Kotva se přehlídky přesouvají do historického prostoru,“ vysvětluje CEO MBPFW Lukáš Loskot.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je pro Prahu důležitým projektem, jsme rádi, že jsme jeho dlouholetým podporovatelem. Módní přehlídky historickému objektu Invalidovny dají zcela nový kontext a budou zajímavým využitím prostoru, který byl dlouhodobě pro veřejnost uzavřen,“ říká radní pro kulturu Hana Třeštíková.

V historickém počtu

Odborná komise složená ze zástupců módních a lifestylových magazínů jako například Elle, Harper’s Bazaar či Vogue Czechoslovakia potvrdila historicky nejvyšší počet designérů, kteří představí své vize módy na sezónu jaro/léto 2020. Karlínský Fashion Temple bude kromě dvou největších domácích oděvních značek Blažek a Pietro Filipi hostit také studenty tří českých vysokých škol oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na studenty Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati; nově pak na ateliér oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Mezinárodní studentskou konfrontaci si dopřejeme díky účasti studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University. Sestavu pak doplní Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, JAN CERNY, LAFORMELA, ODIVI, Petra Ptackova, Tereza Vu, Zoltán Tóth či Zuzana Kubíčková, Vanda Janda a značka stylových modulárních batohů NAUT. Tradičně k podzimní edici MBPFW patří přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent – tentokrát se jím stal a svou kolekci představí Boris Král‘.

Foto: archiv MBPFW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *