Lee x H&M: nová generace udržitelného denimu

Udržitelná, ale také přelomová, taková je spolupráce americké denimové legendy, značky Lee, a švédského řetězce H&M. Společně se pustili do hledání nové generace udržitelného denimu a to se vším všudy – společnost H&M totiž vůbec poprvé zveřejní také analýzu sledující životní cyklus produktů a jejich ekologický dopad. 

Udržitelný, obnovitelný a šetrný denim

Cíle, které si značky Lee a H&M společně vytyčily, jsou skutečně ambiciózní. Klíčovou roli zde hraje udržitelnost, a tak společně zkoumaly každou fázi výroby džínoviny. Zásadní roli zde hraje samozřejmě tkanina, a tak vznikly vůbec první 100% recyklované bavlněné džíny H&M, které tvoří z 80 % postindustriální odpad a z 20 % postspotřebitelský odpad. Výsledkem je ale i džínovina bez obsahu bavlny vyrobená z obnovitelných umělých vláken a myslelo se i na barviva, která šetří vodu. 

Snaha o změnu podle Lee x H&M

Kolekce Lee x H&M, která spatřila světlo světa na konci ledna, zahrnuje dámské, pánské i dětské kousky. „Jsme nadšení ze spolupráce s Lee, díky které usilujeme o změnu. Změnu k udržitelnější a více cirkulární módě. Dívali jsme se na každý detail a navzájem se vyzývali k tomu, aby byla spolupráce ještě lepší. Je také úžasné pracovat s ikonickými designy Lee a dát jim naši příchuť, pro milovníky denimu H&M po celém světě,” říká Jon Loman, designér H&M. 

Devadesátky i montérky

Co se týče jednotlivých kousků, dámská linie zahrnuje především široké a volné džíny evokující návrat 90. let. Ženskost do kolekce vnášejí denimové korzety, pracovní náladu vytvářejí montérky. Denim je pak kombinován s kousky z recyklované bavlny Texloop. V pánské kolekci nemohou chybět především denimové bundy, džíny s pěti kapsami nebo klasické lacláče.

Foto: H&M x Lee 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *