Móda ve jménu udržitelnosti. Žít bio je prostě IN

Aktuálním trendem je bezpochyby zdravý způsob života a celkově starost o sebe, ale také o naši ekologickou stopu, kterou svým působením na planetě zanecháváme. Stále více lidí se zajímá o proces výroby potravin či produktů, které potom spotřebují a používají. Nejinak je to v oděvním průmyslu, který ať chceme nebo ne, nějakou tu ekologickou stopu za sebou zanechává také. Ve jménu nových trendů se tak výrobci stále více upínají zejména k recyklovaným materiálům.

Ekologické módní kolekce

Právě recyklace je jedním ze způsobů, jak lze efektivně snížit dopady textilního průmyslu na životní prostředí. Pro známé značky je to potom už také otázkou prestiže, že se do takové iniciativy zapojí. Proto přinášejí nové kolekce, které jsou z recyklovaného polyesteru či recyklované bavlny. Také vy můžete zlepšit svůj životní styl, pokud podpoříte produkty, které pocházejí z takové iniciativy. Dáváme tím výrobců najevo, že o takové výrobky máme zájem. 

Pokud je něco vyrobeno z recyklovaných materiálů, tak to rozhodně neznamená, že by takový kousek byl méně módní nebo že by nám méně slušel. Dnešní moderní životní styl to vidí přesně naopak! 

Ukažte svůj odpovědný postoj také vy a zajímejte se o to: 

  • Z čeho byly výrobky zhotoveny
  • Jak byly vyrobeny

Každý výrobce má dnes povinnost informovat o tom, z jakého materiálu jsou produkty vyrobeny. Pokud výrobce uvedl ekologickou kolekci z recyklovaných materiálů, můžete si být jisti, že se tím pochlubí. Většina výrobců to řeší tak, že recyklovaný materiál je zastoupen v produktu určitým procentem, přičemž vždy je lepší něco, než nic.

Také výroba hraje roli

Není to ale pouze o tom, z čeho se produkty vyrábějí. Důležitou roli v životním cyklu každého výrobku hraje také způsoby jeho výroby. Například to, zda byl vyroben za férových pracovních podmínek. K dnešním trendům tak už nepatří pouze zdravá výživa, ale také zdravý způsob oblékání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *