Lednovou Vogue CS zdobí těhotná Petra Němcová

Modelka, filantropka a ambasadorka udržitelného životního stylu Petra Němcová krátce před porodem nafotila exkluzivní cover story pro československou edici magazínu Vogue. Jak vypadají?

Modrá, nebo růžová?

K dostání jsou dvě obálky – jedna v tónech baby blue, druhá baby pink. „Když jsme Petru fotili, ještě jsme nevěděli, jestli bude mít chlapečka, anebo holčičku. A přestože se malý Bodhi Theo narodil jen pár dní poté, zůstali jsme věrní původní myšlence. Design obálek má evokovat očekávání. Koneckonců vstupujeme do nového desetiletí a kdo ví, co nás čeká,“ vysvětluje šéfredaktorka Andrea Běhounková.

Udržitelný styling

Focení proběhlo v Dominikánské republice, kde Petra se svým manželem a synem momentálně žijí. Stalo se tak v první polovině letošního listopadu. Modelka slovenskému fotografovi Branislavu Šimončíkovi věnovala dva dny. Její podmínkou však bylo, že všechny značky zastoupené ve stylingu musejí být stoprocentně udržitelné.

Vogue CS po vzoru světových edicí

Šéfredaktorka dál vysvětluje, že „leitmotivem lednového vydání jsou tzv. Vogue Values. Nápad věnovat lednová či únorová čísla všech světových edicí Vogue jednomu jedinému tématu se zrodil při setkání šéfredaktorek a šéfredaktorů tohoto titulu v Paříži. V průběhu fashion weeku ho iniciovala Anna Wintour. Když jsme přemýšleli o české osobnosti, která by představovala nové pojetí luxusu a módy, přirozeně nás ihned napadla Petra.“

Vizionářství a nevyužité outfity

Petra je aktivistkou v oblasti udržitelného životního stylu už více než deset let. Dlouhodobě spolupracuje s hnutím Eco Age a v rámci #GreenCarpetChallenge podněcuje módní designéry, aby se více věnovali udržitelné módě. „Petra žila udržitelně ještě v době, kdy nikdo z nás ani netušil, jak obrovský zvrat v tomto ohledu nastane. Dnes se zodpovědně chová každá druhá značka a celebrita, najednou je to obrovský trend. Petra nicméně tyto myšlenky nejen hlásá, ale i naplňuje už řadu let.“

Stylingu cover story se zhostila stálá spolupracovnice magazínu Alba Melendo Garcia. Její výběr pak prošel pečlivou kontrolou lednové cover star – téměř polovina připravených outfitů se nakonec právě kvůli Petřiným přísným kritériím a zásadám nevyužila.

Foto: Vogue CS

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *