Kolekce No.12 od Jany Mikešové: elegance inspirovaná domácí pohodou

Jana Mikešová tvořící pod značkou MIK své kolekce koncipuje jako nekonečnou řadu. Ta nejnovější nese číslo 12 a stejně jako u předchozích řad umožňuje snadné kombinování kousků i s oblečením z linií minulých. 

Ve stylu domácího oblečení

Kdo by neměl rád pohodlné domácí oblečení? Pokud se však chystáme ven, chceme přeci jen vypadat trochu lépe a elegantněji. Ale nedají se tyto styly rafinovaně spojit? Dají! Jana Mikešová se ve své kolekce No.12 nechala inspirovat župany či nočními košilemi a vytvořila pohodlné kousky, které však vynikají elegancí a ženskostí. Najdete zde všechny základy ženského šatníku a to především v neutrálních a tudíž snadno nositelných tónech. Pudrové a jemné odstíny pak doplňuje nadčasová černá či výrazná cihlová. 

MIK: lokální & eko

Precizní řemeslné zpracování, lokální tvorba a také prvotřídní materiály jsou pro tvorbu Jany Mikešové standardem. “Tvořit krásné modely s ohledem na životní prostředí, taková je filosofie mé značky. S touto myšlenkou volím materiály a věřím, že i to je jeden z důvodů, proč si zákaznice kupují mé modely,” říká designérka Jana Mikešová. Jednotlivé kousky tak tvoří například viskóza francouzské značky Ateliér Brunette, která používá udržitelné zdroje dřeva, přírodní látku Tencel či papírovou přízi s kůží pro ručně háčkované doplňky. Pro pleteniny pak využívá vlnu, merino, alpaku či hedvábí.

Minimalismus a čistota

Portfolio kolekce No.12 – 2020/21 obsahuje zavinovací, oversize a košilové šaty, haleny, topy, saka, vesty, svetry, pro značku signifikantní pletené produkty a doplňky, pásky a tašky. Každý kus byl navržen v minimalistickém duchu a zaručuje maximální pohodlí. Žena oblékající značku MIK módní návrhářky Jany Mikešové je vyznavačkou ležérní elegance, uvolněnosti a čistoty stylu. Je to ta, která si dokáže vychutnat kvalitní materiál, jenž přežije dlouhé roky.

[Best_Wordpress_Gallery id=“90″ gal_title=“Jana Mikešová“]

Foto: Jana Mikešová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *