Jak si vybrat parfém online, když si nemůžete přivonět?

Dochází vám vaše oblíbená vůně, ale parfumerie jsou stále zavřené. Nakupování “neočichaných” parfémů přes internet se zdá jako hloupost, i když… Co to přeci jen zkusit? Zde je pár tipů, jak se do toho pustit a nešlápnout vedle. 

Jak si pořídit parfém přes internet (bez přivonění)

Pokud vám nakupování parfému chybí nebo nutně potřebujete nový, ale ty vyzkoušené se vám už trochu převoněly, vyzkoušejte tyto tipy. Pomohou vám najít (možná) ideální vůni, nebo alespoň prozkoumat nové možnosti. 

1. Vrhněte se do průzkumu

Dejte dohromady parfémy, které vás v minulosti oslovily, a podívejte se na jejich složení. Mají v srdci, hlavě nebo základu nějakou ingredienci společnou? Možná je to klíč. Stejně tak napoví i to, zda si spíše vybíráte kořeněné, sladké nebo třeba ovocné vůně. Najít můžete i jméno parfuméra, který vůni stvořil. Třeba tak zjistíte, že má na starosti více parfémů, které si vás získaly, a můžete se poohlédnout po dalších jeho počinech. To vše vám v hledání nové vůně pomůže. 

2. Nechte si napovědět aplikacemi

Internet je plný kvízů a aplikací, které vám pomohou najít možnou ideální vůni podle vašich preferencí či jiných oblíbených parfémů. Kdy jindy jim dát šanci, než v době, kdy do parfumerií nemůžeme? Vyzkoušejte třeba Find a Fragrance nebo Fragrance Finder.

3. Vystupte z komfortní zóny

Narazili jste na parfém, který vás zaujal, ale zdá se trochu mimo váš styl? Možná je ten správný čas ten styl trochu změnit a vyzkoušet něco nového. 

4. Vyzkoušejte miniatury

Dobře, objevili jste vůni, která vás oslovila, ale dávat hned tisíce korun za tak trochu “zajíce v pytli” se vám nejspíš příliš nechce. Naštěstí nabízí řada parfumerií také miniatury či cestovní balení. Jsou menší, levnější a snadno díky nim zjistíte, zda si s vůní budete rozumět. 

5. “Degustační” sety

Značky nabízí také sady obsahující třeba pět různých parfémů v menších baleních, které jsou skvělou příležitostí k tomu vyzkoušet něco nového a zároveň najít svého dalšího favorita. A pokud vám jedna z pěti nesedne, není to žádná tragédie a vždy ji můžete někomu věnovat.

6. Projděte si recenze

Stejně jako v mnoha dalších ohledech jsou i zde užitečné recenze. Samotné vnímání vůně je samozřejmě individuální, ale narazit můžete na zajímavé informace ohledně výdrže, podobnosti s jinými parfémy a podobně. 

Hugo Boss Alive, od 2 070 Kč
Marc Jacobs, Daisy Oh So Intense, od 1560 Kč
Oriflame, Lost in You, 879 Kč
Replay Lovers for Her, 325 Kč
Naomi Campbell, Cat Deluxe Silver, 690 Kč
Lacoste L.12.12. Rose, od 1370 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *