Jak se správně vonět? 9 triků, díky kterým parfém vydrží déle

Navonět se těžké není, ale navonět se správně, to už je trochu jiná disciplína. Jak správně aplikovat parfém, abyste jej cítili déle než pár hodin? Držte se těchto tipů. 

1. Nezapomeňte na oblečení

Nestříkejte parfém jen na tělo. Vlákna v oblečení jsou schopna udržet vůni po celý den. A někdy dokonce i po vyprání!

2. Nerozprašujte

Slyšeli jste někdy o triku, kdy parfém stříknete do vzduchu a necháte na sebe mikrokapičky volně spadnout? Ano, tak to přesně nedělejte. Pouze totiž plýtváte drahocennou vůní. Nejúčinnější je parfém aplikovat přímo na kůži. 

3. Na uši

Zní to zvláštně, ale vrcholek uší je skvělým místem pro aplikaci parfému. Čím mastnější totiž kůže je, tím lépe dokáže vonné částečky udržet. A vrchol uší je mastnější než místo za ušima, kam si zřejmě parfém běžně stříkáte. 

Parfém Autour de Minuit, Yves Rocher, 990 Kč

4. Pryč z koupelny

Skladujte parfém spolu s další kosmetikou v koupelně? Pak jej raději přestěhujte. Teplo, světlo a vlhkost mu nesvědčí a snižují jeho kvalitu a tím i výdrž. Na suchém a studeném místě se mu bude líbit daleko více. 

5. Nejdříve krém

Jak už je zmíněno výše, čím mastnější pokožka je, tím lépe vůni udrží. Proto je dobré kůži před aplikací parfému nejprve natřít krémem (nejlépe bez vůně) či třeba vazelínou. 

Matcha tělové mléko Urtekram, 235 Kč

6. Hned po sprše

Ze stejného důvodu je dobré parfém aplikovat ihned, co vylezete ze sprchy. Kůže bude navlhčená a hezky parfém uzavře. 

7. Trik se zápěstím

Určitě jste to už slyšeli, ale stejně to raději připomeneme – stříknutí vůně na jedno zápěstí a jeho následné tření o druhé výdrž neprodlouží, naopak. Vůně díky tomuto starému triku zmizí rychleji. 

8. Pulzní body

Už víme, co nedělat, ale kam tedy parfém nejlépe aplikovat? Tam, kde cítíte puls. Tyto oblasti vůni krásně rozptýlí. Zápěstí, lokty, krk i kolenní jamky – to vše jsou vhodná místa. 

9. Na kartáč

Šplíchání parfému přímo na vlasy bude vlasy i pokožku hlavy zbytečně vysušovat. Pokud chcete, aby vám vlasy hezky voněly, aplikujte parfém předtím, než se učešete, na kartáč. 

Vůně Lush, American Cream, 900 Kč

Foto: archiv firem

1 komentář

  1. […] Jak se správně vonět? 9 triků, díky kterým parfém vydrží déle […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *