Dvě sezóny v jedné, tak bude vypadat příští MBPFW

Už nyní si můžete pořídit vstupenky na příští Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který slučuje sezóny podzim/zima 2020 a jaro/léto 2021 do jedné. Poprvé také nabídne dvě stage – Mercedes-Benz a Zalando.

Novinka v podobě Zalando stage

Fashion Templem nadcházející edice se stane Gabriel Loci – areál bývalého kláštera sv. Gabriela na pražském Smíchově. Další novinkou MBPFW budou dvě přehlídkové stage: Mercedes-Benz stage a Zalando stage. Program Zalando stage naplní během přehlídkových dní 5. až 8. září tvůrci a značky, kteří se rozhodli pro atypický formát prezentace formou instalací. Tato část programu bude volně přístupná veřejnosti. „Rozhodnutí, s jakou kolekcí se chtějí na Mercedes-Benz stage návrháři prezentovat, necháváme tentokrát zcela na jejich uvážení. Chceme lokální návrháře, jejich tvorbu a módní průmysl maximálně podpořit. Program Zalando stage dá prostor tvůrcům a značkám, jež mají udržitelnost a propojení módy s digitální vizualizací a technologiemi za hlavní téma své kolekce. Naším zájmem je sdílet toto téma s co nejširším publikem, a proto bude program volně přístupný veřejnosti po celou dobu přehlídkových dní,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Program odstartuje Liběna Rochová

MBPFW otevře unikátní performance návrhářky Liběny Rochové na Opening Party ve spolupráci s magazínem Harper’s Bazaar v pátek 4. září v Gabriel Loci. Přehlídkový program módního týdne pak představí celkem 24 návrhářů a značek, tři školní ateliéry a ve společném bloku také čtyři finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2020. Na scénu MBPFW se vrací návrhář Jakub Polanka a rovněž tak Petra Balvínová se svou značkou TIQE. Premiérově se návštěvníci setkají s tvorbou Jiřího Kalfaře. Své kolekce představí také Jan Černý, Vanda Janda či ODIVI. Absolutními nováčky na scéně MBPFW budou tentokrát návrháři Denisa Dovalová se svou značkou Denisa Dovala a také slovenský návrhář Pavol Dendis. 

MBPFW a Christian Louboutin

V hlavním programu proběhne slavnostní premiéra dokumentárního filmu Christian Louboutin, boty jako umění o světě tohoto módního návrháře a jeho přístupu ke kreativnímu procesu. Film vznikl ve spolupráci České televize a německo-francouzské televize ARTE. Premiéra ve spolupráci s Českou televizí je na programu ve čtvrtek 10. září ve Francouzském institutu. Dokument bude uveden i v České televizi během podzimu 2020.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky na celý MBPFW jsou od dnešního dne 20. 7. 2020 k dispozici na www.goout.net.

Foto: Mojmír Bureš, Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *