Liběna Rochová a její barevné léto 2018

Při představování kolekcí pro novou sezónu vždy rádi zavítáme do českých luhů a hájů. Dnes se s vámi chceme podělit o pestrobarevnou smršť, kterou nám pro léto 2018 připravila jedna z nejslavnějších českých návrhářek Liběna Rochová. Jedná se o limitovanou kolekci, s jejímž vznikem pomáhala také textilní výtvarnice Eva Jandíková.

Léto podle Liběny Rochové

Liběna Rochová patří ke stálicím české oděvní scény, ale svou činností zasahuje i scénu mezinárodní. A přestože ji povětšinou potkáte spíše v černých outfitech, její nejnovější počin, limitovaná kolekce léto 2018, září barvami. Inspirací se pro ni staly barevné sny a poslech hudby, které v ní probouzejí nápady na pestré kompozice. Na pomoc si tentokrát přizvala výtvarnici Evu Jandíkovou, která se postarala o design látek.

Na kanárkové vlně

Barvy jsou na kolekci bezpochyby tím nejvíce fascinujícím prvkem. Tvoří nevšední a nečekané kombinace, navzájem se doplňují i kontrastují jedna s druhou. Vidíme je samostatně i v trendu color blokingu a je jen na vás, kolika z nich dovolíte přístup do svého šatníku. Pestré tóny vynikají na overalech, šatech, halenkách, kalhotách i sukních a jejich podobu ještě umocňují lněné látky a uvolněné střihy. Především v horkém počasí vaše srdce zaplesá u oversize modelů, které hrají tóny červené, modré, zelené a žluté.

S láskou ke kontrastům

Druhá část kolekce si pohrává s kontrasty různých látek. Přírodní materiál stojí bok po boku s umělým vláknem a oblečení pak ještě často zdobí sofistikovaný široký pruh. Obdivovat jej můžete na kalhotách, šatech i letním kabátě. Závěr kolekce pak tvoří tři exkluzivní modely, které zaujmou na první pohled látkou pošitou transparentními flitry. Zvolíte kabátek či krátké nebo dlouhé šaty?

Foto: Liběna Rochová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *