Converse Renew: tenisky Chuck s puncem udržitelnosti

Udržitelnost je v oblasti módy (a nejen tam) tématem číslo jedna. K této iniciativě se menšími či většími kroky přidává většina značek. Converse není výjimkou a svá předsevzetí v podobě nového přístupu k udržitelnosti poctivě plní. Nejnovějším důkazem je další řada Converse Renew, která přináší kousky tvořené z použité bavlny. 

Udržitelnost na dosah

Svou vizi budoucnosti bez odpadů představuje Converse prostřednictvím nové kolekce Renew, která je tvořená kousky z použité bavlny. V případě ikonických tenisek Chuck je tento materiál zastoupen z 30 až 40 %. Na vlně udržitelnosti se nesou i recyklované tkaničky z polyesteru či recyklovaná přebroušená podešev. Spousta materiálů tak dostala druhý život a zároveň přispěla ke vzniku originálního kousku. Proces zpracování již použitých materiálů totiž vytváří jedinečnou texturu a “eko” vzhled ještě podporují použité zemité barvy. 

Boty z lahví i džínoviny

Renew kolekce z použité bavlny není prvním “udržitelným” počinem značky Converse. Už dříve přetvořili své populární modely například z recyklovaných lahví nebo staré džínoviny. Značka tak dala nejen šanci odpadu na nové využití, ale dává tím šanci i nám, nositelům, šetřit přírodu a zároveň mít originální kousek. 

Foto: Converse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *