Vyzrajte na letní výprodeje! Užitečné tipy, jak nakupovat jako profesionál

Konec léta s sebou nepřináší mnoho pozitiv (alespoň pro mě), ale pár věcí se najde. Třeba velké letní výprodeje a slevy. Ty jsou však dobrým sluhou, ale zlým pánem a nejednou se asi každému z nás stalo, že jsme nakoupili tolik nepotřebných věcí, až jsme vlastně neušetřili. Jak se této situaci letos vyhnout?

1. Plán bitvy 

Ideální je si před tím, než vyrazíte do obchodů, ujasnit, co vlastně chcete. Pokud plán nemáte, snadněji hrozí, že nakoupíte spoustu oblečení, které nevyužijete. Sepište si wishlist a nakupujte podle něj.

2. Vezměte si kamarádku

Nakupovací parťák se hodí, zvláště, pokud dokáže být upřímný. Letní výprodeje nás občas nalákají k experimentování a je fajn mít někoho, kdo nám jednoznačně řekne, že ty kožené kalhoty máme přece jen nechat raději někomu jinému. 

3. Odpočiňte si

Nákupní horečka už nás potkala asi všechny. Ze všech těch slevových visaček se nám občas zatočí hlava a než se jimi nechat strhnout, raději si zajděte na kávu či dortík a ujasněte si své nákupní cíle. 

4. Pravidlo tří

Nejspíš už jste o něm slyšeli, ale pro jistotu. Pravidlo tří znamená, že si nový kousek dovedete představit spolu s alespoň třemi dalšími, které už máte ve skříni. Pokud do vašeho šatníku zapadne, nejspíš je vám souzený. Pokud ne, bude mu možná v regálu lépe. 

5. Nákup na celý rok

V letních výprodejích nemusíme nakupovat jen letní kousky. Poohlížejte se spíše po něčem, co využijete po celý rok. Jsou ve slevě džíny vaší oblíbené značky? Nebo to kvalitní, ale dražší bílé tričko, po kterém toužíte? Bingo, přesně to jsou kousky, které se vyplatí ve slevách pořídit. 

6. Sledujte konkurenci

Dokonalá kabelka podle nejnovějších trendů se slevou 50 % sice vypadá neodolatelně, ale neměli ve vedlejším obchodě téměř totožnou a mnohem levnější? Především u trendových kousků se vyplatí projít si obchodů více. 

7. Sčítejte slevy

Červenými visačkami hlásajícími “sleva” ve výlohách to nekončí. Mnohdy totiž můžete ušetřit ještě více! Máte věrnostní kartičku nebo aplikaci? Promo kupóny najdete často i tam. Nezapomínejte ani na slevy, které někde fungují jen online nebo třeba na narozeninové výhody. 

8. Schovejte si účtenky

Občas se nákup prostě nepovede nebo doma objevíte v novém tričku díru. Pokud budete mít účtenku schovanou, vše se dá vyřešit a zboží můžete vyměnit či vrátit.

Foto: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *