Shoedaism: Boty z Česka, které obul i Billy Porter!

Extra vysoké podpatky, netradiční tvary nebo velikost  44 – Karin Onderková, která stojí za značkou Shoedaism, se nebojí ničeho. Díky tomu jsou její designy vidět po celém světě a na sociální sítě si je vyfotil třeba i slavný herec Billy Porter. 

Odvážné a nespoutané boty Shoedaism

Spousta značek hlásá, že “dělá věci jinak”, ale ne vždy je to tak patrné jako v případě Karin Onderkové a bot Shoedaism. Designy se nenechávají spoutávat žádnými společenskými ani genderovými konvencemi a jejich extravaganci nejde přehlédnout. “Nechtěla jsem jen navrhovat a vyrábět boty, chtěla jsem předávat filosofii o tom, že každý se může změnit, rozzářit, vystoupit ze stínu,” říká autorka Karin Onderková.

Každý může být Popelkou

Že jsou podpatky určené jen ženám? To už dávno není pravda. A tak Karin Onderková pojmenovala nejnovější kolekci Shoedaism Cindarella a zaslala jeden z modelů i herci a zpěvákovi Billymu Porterovi, který za muzikál s názvem Sexy botky (jak stylové) získal několik cen včetně Grammy. “Popelkou může být každý bez ohledu na rasu či gender. Všichni toužíme po tom okamžiku, kdy naše já dosáhne své nejlepší podoby. Věřím, že po obutí mých bot taková chvíle nastává. Určitě se v nich jako Popelka cítil i Billy Porter,”  směje se talentovaná Karin Onderková.

Boty s vůní Itálie

Návrhy obuvi Shoedaism vznikají v Čechách a výroba probíhá v Itálii a Bulharsku. Prioritou pro designérku je neotřelý vzhled s důrazem na výrazný podpatek a pohodlné nošení. K výrobě lodiček se proto používá toskánská hovězí useň “Vero Cuoio”, jež je synonymem luxusu a maximální kvality. Díky ní jsou i střevíčky na vysokém podpatku na noze velice příjemné.

Foto: Shoedaism

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.