Ať už jste kuchař, umělec nebo kadeřnice, víte, že ty správné pomůcky vždy pomáhají k tomu nejlepšímu výsledku. To samé pak platí pro kosmetické štětce. Ačkoliv se často zdráháme si tyto poněkud nákladnější položky koupit, díky nim může váš make-up nebo oční stíny vypadat úplně jinak.
Opravdu pracují lépe?
Jestliže k nanášení líčidel používáte prsty nebo k nim přiložené aplikátory, patrně přemýšlíte, zda uvidíte po použití kvalitního štětce rozdíl. Neplatí to samozřejmě plošně, ale především při vytváření složitějšího líčení (jako je například kouřové líčení očí a podobně), si rozdílu jistě všimnete. Přechody budou působit jemněji, přirozeněji a profesionálněji. Podobně je tomu i u make-upů a korektorů. Pokud máte pocit, že vám make-up během dne z tváře zmizí, pak je pro vás štětec správnou volbou. Produkt do pleti lépe zapracuje a ten na ní tím pádem vydrží déle.
Přírodní nebo umělé?
Pokud se rozhodnete pořídit si kosmetické štětce, první volba, která vás patrně bude čekat, je, zda zvolíte přírodní či umělé. Přírodní štětiny, získané ze srsti různých zvířat, se od těch umělých liší tím, že mají „póry“. V nich se snadněji udržují pigmenty pudrových produktů a jsou tak vhodnější pro nanášení očních stínů, pudrů, tvářenek a dalších produktů s touto konzistencí. Syntetické štětce mají jednotlivé vlasy bez pórů, jsou hladké a hodí se tak lépe pro práci s tekutými nebo tuhými produkty jako make-upy, korektory, rozjasňovače a podobně.
Levné nebo dražší?
Nejspíš jste viděli štětce za pár korun i za stokoruny. Vyplatí se však investovat do těch dražších? Je to jako se spoustou dalších věcí – pokud se o štětce budete dobře starat a zvolíte ty kvalitní, pak vám mohou vydržet spousty let. Z levnějších mohou po čase začít vypadávat chlupy a nejspíš s nimi ani nedosáhnete kýženého výsledku. Není to však samozřejmě pravidlem. A jak se kvalitní štětec pozná? Důležitou roli hraje jemnost chlupů – čím jsou jemnější a příjemnější na dotek, tím je štětec kvalitnější. Platí to pro přírodní i syntetické štětce. Kvalita se však dá posoudit i podle rukojeti – čím robustnější a pevnější, tím lépe.
Foto: archiv firem