Velká recenze produktů přírodní značky Ťuli a Ťuli

Pokud máte rádi značky s příběhem, pak vás bude značka přírodní kosmetiky Ťuli a Ťuli bavit. A jestli je vám příběh jedno, tak vás bude bavit také. Boří totiž spoustu mýtů o přírodní kosmetice, pochází ze Slovenska a má celou řadu zajímavých produktů. Některé z nich jsem měla možnost otestovat a dnes s vámi podělím o to, jak mi sedly a vyhovovaly.

Odličování s kokosem

Už jste určitě slyšeli o tom, že kokosový olej je prostě zázrak. Hodí se na vaření, na pleť nebo třeba na zuby. Je antibakteriální, hydratační, zkrátka je to věc, kterou se doma prostě vyplatí mít. Ťuli a Ťuli má v nabídce Přírodní odličovací olej kokos, který je navíc obohacen o růžovou vodu, která pleť čistí a zklidňuje. A je prostě dokonalý. Nikdy předtím jsem kokosový olej na odlíčení nepoužívala a teď vůbec nerozumím tomu, proč. Je to totiž skvělé! Odličuje opravdu důkladně a díky tomu, že má právě olejovou konzistenci, po pleti hezky klouže a nemáte pocit, že oči dřete. Navíc příjemně voní a vůbec pleť ani oči nedráždí (alespoň v mém případě). Co je trochu mínusem je v tomto případě balení. Olej se prodává v krásné skleněné dóze (takže žádný zbytečný plast, za to palec nahoru!), ale trochu hůře se z něj olej nabírá na odličovací tamponek. V současných vedrech olej změnil konzistenci na tekutou, takže momentálně s nabíráním problém nemám, ale běžně je tuhý a to už je práce s ním o něco těžší. Stále si ale myslím, že když porovnáme jeho účinky a výsledky odličování, tak za to tyto malé těžkosti stojí!

Funguje přírodní deodorant?

Tahle otázka mě “trápila” už dlouho – opravdu dokáží čistě přírodní složky zabránit tomu, abychom byli cítit potem? Obejdeme se bez všech často diskutovaných látek v běžných produktech? Až jsem díky Přírodnímu deodorantu s citrusem a levandulí zjistila, že ano. Jedná se o tuhý deodorant, který si v malé (!) vrstvě stačí nanést do podpaží a pak už celý den jen cítíte jemnou a velmi příjemnou citrusovou vůni. A že byl zátěžový test v těchto horkých dnech opravdu důkladný. Nanášení je příjemné, jen se mi osvědčilo dát opravdu menší vrstvu – jinak se mi začaly tvořit lehce lepivé hrudky. Celkově bych řekla, že mi zabralo trochu času se s Přírodním deodorantem sžít, vychytat mouchy a zvyknout si na něj, ale jakmile se spřátelíte, nejspíš už nebudete mít potřebu používat ten běžný.

Jahody na rtech

Posledním produktem, který jsem otestovala, je balzám na rty s příchutí lesní jahody. Balzám je k dostání opět ve skleněné dózičce, což je z ekologického hlediska skvělé. Ne však už z toho aplikačního – balzám se totiž nanáší prsty, takže je důležité, abyste měli při aplikaci ruce vždy čisté. Z toho důvodu ho používám pouze doma. Konzistence je trochu tužší, ale na rtech se krásně “rozpustí” a rychle se vsákne. Zdá se mi, že z něj ještě neubyl ani miligram, takže mám pocit, že vydrží věčnost. Obsahuje organický mandlový olej a bio včelí vosk, takže je zaručena opravdu výživná hydratace. Navíc i tyto složky krásně voní a spolu s velmi jednou vůní lesních jahod je to skvělá kombinace.

Všechny produkty jsou k dostání na e-shopu www.folly.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *