Vánoce z Himálaje

Charitativní Shop ProTibet funguje pod záštitou neziskové organizace MOST ProTibet, o.p.s. Nákupem v eshopu podpoříte tibetské komunity, vzdělání dětí, lékařskou péči seniorů nebo tradiční život nomádů.

Pomáhat má smysl. Tím se řídíme. V MOSTu ProTibet podporujeme od roku 2004 tibetskou komunitu – vzdělání dětí a životní podmínky seniorů. Podporujeme původní životní styl tibetských nomádů i tradiční vzdělání buddhistických mnichů a mnišek v klášterních školách. A pomáhat na Vánoce můžete i vy.  Když si koupíte šátek, podpoříte. Když si koupíte šperk, podpoříte. Každý produkt, který udělá radost Vám, udělá radost i na druhém konci světa. 

Tradičním oblíbeným vánočním dárkem jsou darovací certifikáty, které představují oblíbenou jednorázovou formu podpory konkrétních projektů. Do certifikátu si můžete vepsat vlastní věnování a darovat jej své rodině nebo kamarádovi. Tímto dárkem uděláte radost obdarovaným nejen u vás doma, ale hlavně tibetským dětem, seniorům nebo nomádům v dalekém Himálaji, kteří žijí v chudých podmínkách. Každoročním favoritem mezi certifikáty je Koza ProTibet, ale koupit můžete i Otop na zimu pro tibetského dědečka nebo učebnice tibetštiny pro tibetské děti.

Kromě darovacích certifikátů si můžete koupit věci na sebe, velmi oblíbené jsou hebké deky v několika vzorech a barvách. Deky jsou každoročním vánočním trhákem a tahákem. Jsou teplé a příjemné na dotek.  Navíc jsou ve vánoční akci. Dalším designovými produkty jsou ručně vyrobené vlněné ponožky v tradičním designu od žen z údolí Spiti nebo skleněné perly vytvořené tibetskými umělci a náramky a další originální šperky z různých materiálů, od kostěných přes kovové až po vykládané kameny.

Novinkou na našem eshopu jsou doplňky, které doplní interiér a pomohou vytvořit prostor s nádechem Tibetu a Indie. Indické doplňky jsou známy svou barevností, ty tibetské se zase vyznačují svým řemeslným zpracováním a využitím tradičních motivů či buddhistických prvků. Nejoblíbenějšími jsou bavlněné přehozy na postele, k dispozici jsou jednoduché dvoubarevné i zdobenější s nejrůznějšími motivy – stromem života nebo Buddhou.

V naší neziskové organizaci podporujeme vzdělání tibetských dětí a malých buddhistických mnichů a mnišek a zlepšujeme životní podmínky chudých tibetských seniorů a nomádských rodin. Našimi projekty i prodejem na eshopu se snažíme zachovat tibetskou kulturu. Náš eshop nabízí široký sortiment produktů vyrobených Tibeťany, koupíte u nás tibetské mísy, sošky, deky, šály a šátky, náramky, knihy, tašky, peněženky, obaly na telefon, kosmetiku i buddhistické a rituální předměty.

Nakupovat můžete na shop.protibet.cz. A nezapomeňte, že každý Váš nákup udělá radost i na druhém konci světa. Děkujeme.

Foto: MOST pro Tibet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *