Je to tady: Christian Louboutin otvírá první butik v Česku!

Odjakživa toužíte po ikonických lodičkách s rudou podrážkou? Nyní jsou blíž než kdy dříve. Pařížský dům Christian Louboutin totiž otevírá svůj první butik v Praze a najdete zde dámskou i pánskou obuv z nové jarní kolekce 2019!

Christian Louboutin v Praze

Na rohu ulic Pařížská a Široká, které vznikly po vzoru pařížských bulvárů na přelomu 19. a 20. století, se před pár dny otevřel první butik značky Christian Louboutin v Česku. Kromě luxusních bot v něm však stojí za pozornost i samotný interiér. Ten navrhl architekt Tarek Shamma a nechal se inspirovat etnickými i orientálními vlivy, které má návrhář v oblibě. Dámská část je laděná do pestrých a intimistních barev, v pánském oddělení vás pak přivítá tlumená atmosféra, v níž se pojí fantazie s mužností. Nechybí zde typické znaky domu, mezi něž patří oblouky, výklenky, podlaha pokrytá červeným kobercem či směsice tkanin a nových materiálů.

Propracovanost detailů

Až se budete butikem procházet, povšimněte si i výjimečného zdobení salonu. Výklenky zkrášlují motivy rubínových a zlatých lastur, které jsou ručně tkané. Sloupy zase ozvláštňuje keramika představující dávnou faunu, o níž se postaral keramik Jean Roger. Skříňky s kuriozitami pak zdobí typické portugalské kachličky azulejos, odkud pochází i spousta návrhářovy inspirace. Ani pánská sekce není ochuzená o architektonické skvosty. Zde najdeme například tapetu zobrazující dobrodružství lemurů ve snové generaci od umělce Alexandera Paulaillona. Vítejte ve světě Christiana Louboutina!

Foto: Christian Louboutin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *