V zemi samurajů: Kolekce Louis Vuitton Cruise 2018 je inspirovaná Japonskem

Nicolas Ghesquière nám v nové kolekci francouzského domu Louis Vuitton ukazuje svou lásku k Japonsku. “Bylo to jedno z prvních míst, kam jsem se vydal při hledání inspirace zhruba před dvaceti lety. A od té doby jsem pravidelným návštěvníkem,” říká kreativní ředitel této věhlasné značky. Kolekce Cruise 2018 je tak inspirována Japonskem a jeho konceptem propojení člověka a přírody.

Miho Museum – přírodní i moderní

Pro představení nové kolekce Cruise 2018 se značka Louis Vuitton teleportovala do Japonska. Tato země uchvátila kreativního ředitele Nicolase Ghesquièra svou schopností dokonale kombinovat ovládnutí matky přírody s hlubokou úctou k ní. Jako to pravé místo pak bylo zvoleno Miho Museum, jakožto symbol snahy člověka kloubit vysoce moderní styl a přírodní prostředí. Architekt I.M. Pei se při navrhování nechal inspirovat Shangri-La, mýtickým rájem na zemi, který podle legend existuje v tajném údolí v Himálajích. „Miho Museum jsem navštívil před několika lety a okamžitě mě zaujala architektonická koncepce harmonie přírody a člověka, kterou zde použil I.M. Pei. Japonsko jako zemi dobře znám – byl to jeden z mých prvních cestovatelských cílů, když jsem se vydal hledat inspiraci. To bylo asi před dvaceti lety a od té doby se sem pravidelně vracím. Tato kolekce je v podstatě kombinací toho, co jsem zde v Japonsku za celou tu dlouhou dobu načerpal,“ říká Nicolas Ghesquière.

Japonské odkazy u Louis Vuitton

Japonské symboly jsou patrné v každém kousku oblečení či doplňků. Kalhotové kostýmy do města a tuniky v „architektonickém“ stylu odkazují na obrazy japonského umělce Hokusai. Svetry z proplétaných vláken žerzeje a kůže připomínají brnění japonských bojovníků. Večerní šaty se blyští zlatem jako kostýmy v tradičním japonském hudebním divadle Noh. Krásné pásky obi se stávají součástí kalhot se zúženým střihem. Kabelky a psaníčka jsou zdobená maskami kabuki.

Hold japonskému tvůrci

Letošní kolekce Cruise také skládá hold návrháři Kansaï Yamamotovi, který na pařížských přehlídkových molech prorážel cestu celé generaci japonských módních tvůrců. Yamamoto je známý také jako návrhář většiny kostýmního šatníku Davida Bowieho. Je také autorem ikon, symbolů a dekorací, které figurují na kabelkách a doplňcích Louis Vuitton. Čepice jsou dílem návrháře Kristophera Haigha, zakladatele značky 1K. Módní přehlídku otevřely a uzavřely herečky Rila Fukushima a Doona Bae. 

Foto: Louis Vuitton Cruise 2018

1 komentář

  1. […] v pouzdře World Cup Trophy Travel Case. Pouzdro bylo na zakázku vyrobeno v dílnách Louis Vuitton v Asniéres a představuje pro největší trofej světa kopané elegantní a bezpečný […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.