Tipy, jak si v létě udržet hydratovanou pleť

Léto už nás svými slunečními paprsky pozdravilo a nezbývá než si přát, aby těch tropických dnů nabídlo co možná nejvíce. Nebe bez mráčku však kromě slibně stráveného dne značí také to, že nesmíme zapomenout na dostatečný přísun hydratace. A to pro celé naše tělo včetně samotné pleti. Jak na to? Dali jsme dohromady ty nejdůležitější tipy!

Obrušujte!

Máte svůj oblíbený pleťový peeling? Pak ho nezapomeňte používat také v létě! A to klidně častěji než jednou týdně. Nejenže vám pomůže odstranit odumřelé buňky a rozzáří tak tvář, ale také rozproudí cirkulaci v pokožce. Zároveň pak bude vaše pleť lépe připravená absorbovat účinné látky z dalších kosmetických produktů.

Gelový peeling Yves Rocher, 249 Kč

Správný jídelníček

Vyvážená strava je nejen základem zdravého životního stylu, ale zároveň vám v parném létě pomůže zabránit dehydrataci. Pokud přemýšlíte, co vám v těchto dnech prospěje, pak svou pozornost zaměřte na čerstvé ovoce a také listovou zeleninu. Mají v sobě totiž dostatek vody, ale také vlákniny, vitaminů, minerálů a antioxidantů. A věřte, že jejich pozitivní účinky se na vaší pleti brzy odrazí. A jestliže vám dojde inspirace, jak z těchto surovin vařit, můžete nakouknout do některé ze zdravých kuchařek.

Jíme zdravě s Fitrecepty II., Neoluxor, 359 Kč

Chraňte pleť!

Nejlepším způsobem, jak předcházet dehydrataci pleti a udržovat ji svěží a chráněnou, je používat každý den opalovací krém. Aplikujte jej alespoň 15 – 30 minut předtím, než vyjdete ven. Faktor volte v závislosti na tónu své kůže a také na tom, kde se aktuálně nacházíte. Po kontaktu s vodou, při velkém pocení nebo otírání kůže se nezapomeňte přemazat.

Opalovací krém Sebamed, kupkosmetiku.cz, 225 Kč

Tekutiny jako základ

Ke zdravé a hydratované pleti vede cesta přes dostatečný přísun tekutin. A neplatí to samozřejmě jen v létě. Nejlepší je čistá voda, která má nízký obsah kalorií, je všude dostupná a také patří k nejlevnějším variantám. Pokud si na ni nemůžete zvyknout, přidejte kapku citronu, limetky nebo třeba máty pro lepší chuť!

Ten správný krém

Protože je v létě hydratace tím, co pleť potřebuje nejvíce, volte na toto období právě lehké a hydratační krémy. Vhodné jsou například ty s obsahem kyseliny hyaluronové nebo produkty na bázi vody. Pleti je dopřávejte vždy ráno a večer a podpořit je občas můžete také maskou.

Hydratační krém Aqua Reotier, L’Occitane, 870 Kč

Nasaďte klobouk

Široké slamáky a sluneční brýle nejen ochrání oči i pleť, ale zároveň jsou těmi nejstylovějšími letními doplňky, které váš outfit dovedou k dokonalosti. Letos jsou v kurzu také šátky či kšiltovky.

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.