Šijeme roušky x Timo: designové roušky PUSU! má i Adéla Elbel a Bolek Polívka

Jedna z nejvýraznějších dobročinných iniciativ v Brně, projekt Šijeme roušky, se spojila s místním umělcem Timem a představili designové roušky dostupné pro veřejnost. Ty můžete získat i vy, výměnou za příspěvek na charitu.

PUSU! od Tima

Doposud šili dobrovolníci iniciativy Šijeme roušky materiál určený zdravotníkům, sociálním pracovníkům a dalším potřebným. Nyní se však dostává i na veřejnost. Projekt se spojil se streetartovým umělcem Timem a vznikly stránky www.pusu.cz. Právě tam si můžete pořídit designovou roušku či tričko. Výměnou za příspěvek na charitu v hodnotě alespoň 200 Kč. Zájem byl obrovský už pár dní od spuštění projektu a designovou roušku si pořídili třeba herci Divadla Husa na provázku, herec Bolek Polívka, komička Adéla Elbel nebo senátor Zdeněk Papoušek. 

Pořiďte si roušky a pomozte

Kromě roušek jsou na webu k dostání i trička s motivem srdce. Výtěžek z jejich prodeje poputuje na Diecézní charitu v Brně. „Roušky jsou jednovrstvé, z bavlněného materiálu a jsou zamýšleny především jako dobročinný projekt,“ vysvětluje Zdeňka Kocábová, zakladatelka charitativního projektu PUSU! „Iniciativa ale nadále pokračuje také v šití roušek pro zdravotníky, sociální pracovníky a další potřebné, například klienty domovů pro seniory. Pro tyto účely šijeme roušky z nano materiálu, který pro nás bez nároku na odměnu vyvinul chemik Vojtěch Kundrát. Tento materiál pak poskytuje až 90procentní ochranu,“ doplňuje Zuska Lenhartová, jedna z koordinátorek iniciativy Šijeme roušky.

Foto: Vladimír Kiva Novotný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *