Show plná svůdného tajemna: začíná největší Burslesque Festival v ČR

Vzrušující přítmí, krásné ženy odhalující tak akorát, aby fantazie mohla stále pracovat, a smyslné kulisy, které napovídají, že tahle show vás bude bavit. O čem je řeč? O burleskách, umělkyních, jež si i u nás říkají o stále větší a větší pozornost. Celá řada jich bude k vidění na třetím ročníku Bohemian Burlesque Festivalu, největší akci tohoto druhu v České republice. Začíná již dnes a v Praze i v Brně nabídne rekordních 68 vystupujících z 18 zemí světa.

Mužská burleska i komedie

Na čtyřech akcích v rámci festivalu se představí řada slavných světových burlesque tanečnic, ale i kabaretní umělci, akrobaté, komici a hudebníci. Zpravidla každý umělec na festivalu představuje jen jedno číslo. Mezi nimi jsou klasická, fetish a komická čísla, nebo boylesque (mužská burleska). Vyskytují se i čísla radikální a politicky angažovaná. „Celý ten víkend nás všechny neuvěřitelně nabíjí novou motivací a energii šířit naše třpytivé vidění světa“, říká producentka Lucie Čihánková alias Agelica G. L´Amour.

Hlavní program festivalu

1. listopadu od 20:00 Bohemian Cabaret Brno, Kabinet Múz, Sukova 4, Brno
2. listopadu od 19:30 Bohemian Cabaret Prague, Grand Hotel Bohemia, sál Boccaccio, Novodvorská 4,
Praha
3. listopadu od 21:00 Bohemian Queen Night, Tresor club, Vinohradská 25, Praha

Doprovodné akce
3. listopadu od 12:00 Bohemian Market, Tresor club, Vinohradská 25, Praha

Na Bohemian Marketu mohou do světa burlesky nahlédnout i ti, kteří tuto uměleckou formu dosud neznají. Za nižší vstupné 250 Kč uvidí vystoupení nových talentů z celého světa a dozví se více i o retro stylu, který je s burleskou neodmyslitelně spojený. Sami si ho mohou vyzkoušet například formou retro účesu. Od více než 20 prodejců si mohou zakoupit ručně malované nebo retro oblečení, šperky, kloboučky, korzety, prádlo a jiné doplňky.

Letos budou součástí akce i tři módní přehlídky, vystoupení rockabilly kapely The Beautifuls, komedie na stojáka a také diskuze s headlinery festivalu. Těmi jsou letos legendární Jo Weldon, která stála spolu s Ditou von Teese u obrody žánru burlesky na konci 80. let v USA, Sina King, prominentní umělkyně z Austrálie a Tronicat Le Miez, přední burleska z Německa. Druhým rokem byla pozvána i Miss Botero, legenda z Francie, která vystupovala již v 80. letech. Hosté festivalu budou také vést celkem šest workshopů v průběhu festivalového víkendu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.