Shop Up Stories: prostor pro nezávislé značky s příběhem

Udržitelnost a fair trade přístup hýbe módním světem. A sehnat produkty, které jsou v souladu nejen s naším vkusem, ale i hodnotami, už naštěstí není problém. Je skvělé, že se navíc značky se společným smýšlením nepovažují za konkurenci, ale naopak se sdružují. Třeba jako v nově otevřeném koncept storu Shop Up Stories, který dává prostor právě malým a nezávislým značkám z oblasti designu a lifestylu.

Značky s duší na jednom místě

Malé značky si málokdy mohou dovolit vlastní kamennou prodejnu. I tím je tak koncept store Shop Up Stories sympatický – umožňuje malým tvůrcům prodávat své produkty v prodejně na pražských Vinohradech zákazníkům napřímo. Zároveň si však značky do svého portfolia vybírá velmi pečlivě. Klade důraz především na udržitelnost, proces samotné výroby a podporu ručně vyrobených produktů či fair trade. Každá ze značek má za sebou osobitý příběh, který je na prodejně odvyprávěn. Zákazník si tak snadno najde produkty, které nejvíce rezonují s jeho hodnotami a osobním nastavením. „Minulý rok jsme s naší sesterskou firmou Slashpay zprostředkovali platbu kartou více než 270 tvůrcům na sedmnácti akcích věnovaných designu. Díky této zkušenosti jsme si plně uvědomili, jak moc je pro menší značky těžké získat vlastní prodejní prostor v atraktivní lokalitě. Náš nový koncept store tak dává možnost prodávat v centru Prahy v kamenné prodejně bez nutnosti dlouhodobého závazku a dalších nákladných investic, které jsou s vlastním prodejním prostorem spojené,“ vysvětluje Hakki Goktas, majitel koncept storu Shop Up Stories.

Koncept store, kde to žije

V Shop Up Stories budou také probíhat pravidelné workshopy a semináře, které by měly napomáhat vývoji a růstu samotných značek. Těšit se můžeme i na speciální pop up eventy představující limitované kolekce tvůrců nejen ze samotné prodejny. Aktuálně v koncept storu Shop Up Stories na adrese Anglická 14 můžete zakoupit produkty od šestnácti nezávislých značek (A Cup Of Style, Alex Monhart, Beloved, Benu Made, By.Carambol, Cannor, Clap Design, Clasp’pin, Dřevo a Železo, In August Co., Leather Utilities, Smyssly, LnkRules, Urban tokyobike a wild moon, Zesto). Otevřeno mají každý všední den od 10:30 do 19h.

Foto: Shop Up Stories

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *