6 tipů, jak udržet bílé tenisky bílé

Zdá se, že město a trendy bílé tenisky nejdou úplně dohromady. Pokud však znáte ty správné vychytávky, jak jejich oslnivou barvu zachovat, nemusíte se nečistot bát. Dali jsme pro vás dohromady hned 6 šikovných tipů pro bílé tenisky forever!

1. Pomocník jménem ocet

Objevila se na vašich bílých teniskách skvrnka, která nejde vodou smýt? Běžte na ni octem! Stačí jím přes botu párkrát přetřít a flíček je vmžiku pryč.

2. Nevyhazujte staré kartáčky

Chystáte se vyměnit si zubní kartáček a ten starý hodit do koše? Schovejte si ho na horší chvíle – například na ty, kdy bude vaše bílé sneakers hyzdit nepěkný flek. Zubní kartáček se bude obzvlášť hodit na čištění hůře dostupných míst.

Tenisky na platformě Deichmann, 699 Kč

3. Pračka je zakázané slovo

Dokáže zázraky, ale pro některé věci se zkrátka nehodí – tenisky v pračce nikdy neperte, a to ani na ten nejšetrnější program. Ruční čištění je v tomto případě zkrátka sázka na jistotu.

4. Lak na nehty? Proč ne!

Objevil se vám na botě škrábanec či nečistota, s níž si žádný prostředek nedokáže poradit? Zapátrejte ve své kosmetické výbavě a najděte bílý lak na nehty. Nedostatek na botě jím přetřete a užívejte si jejich nekonečnou záři!

Puma Suede Bow Varsity, www.queens.cz

5. Pomoc, co se skvrnou od oleje?

Na ulici se můžeme ušpinit od ledasčeho – olej nevyjímaje. Pokud se podobná nepříjemnost přihodí i vašim botám, zapátrejte doma po tom nejšetrnějším šamponu, který najdete, a jemně s ním tenisky umyjte.

6. Jak na bílé tkaničky?

Stejně jako se nehodí prát tenisky v pračce, nedělejte to ani tkaničkám. I ty vydrží déle, pokud je budete prát v ruce. Aby byly bílé, jako když jste si je nesla z obchodu, dejte je do horké vody s trochou šetrného mýdla. Pak už je stačí opláchnout a nechat volně na vzduchu uschnout.

Vyšší sneakers adidas, prodává Humanic, 1699 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *