Šach mat(te) – duel rtěnek podle blogerky Anet

Duel matných rtěnek

Matné rtěnky jsou trendem již nějaký ten pátek a k zimnímu looku se hodí více než jakékoliv lesklé rtěnky nebo lesky na rty. Proto jsem se při prvním duelu rozhodla porovnat právě dvě naprosto rozdílné matné rtěnky, každou v jiné cenové relaci. Prvním testovaným produktem je rtěnka True Colour Matte od AVON, druhým pak Ultra HD Matte Lipcolor od Revlon.

Duel matných rtěnek

AVON True Colour Matte

Rtěnka má klasické balení i strukturu. Matnost jejího odstínu je jasná hned na první pohled. Rtěnka se dobře nanáší, ale protože je „sušší“, určitě je potřeba rty před její aplikací zhydratovat. Já osobně jsem si oblíbila a nosím odstín Berry Blast, který nevypadá na první pohled zajímavě, ale na rtech je úchvatný. Rtěnku doporučuji zejména k party looku nebo k plesovému líčení.

Duel matných rtěnek

REVLON Ultra HD Matte Lipcolor

Hned na první dojem vypadá rtěnka spíše jako lesk na rty – průhledný obal a klasický leskový aplikátor. Po nanesení rtěnky na hřbet ruky můžete mít stále dojem lesku. Ale po aplikaci na rty vám bude jasné, že je to rtěnka. A skvělá! Díky štětečku se krásně nanáší, na rtech se krásně přizpůsobí a velmi dobře drží. Díky své konzistenci nepotřebuje žádnou přípravu rtů a sama je zhydratuje. Výdrž má opravdu skvělou a ze rtů mizí přirozeně a rovnoměrně, rozhodně se nevpíjí do vrásek rtů a nedělá na rtech nevzhledné „cucky“. Velkým plusem je i odstín Obsession, který pro mě patří mezi TOP barvy.

Duel matných rtěnek

A jak tedy rtěnky obstojí proti sobě? V čem je která lepší?

CENA – levnější je AVON rtěnka

VÝDRŽ – lepší a delší výdrž má rozhodně REVLON

APLIKACE – lépe se pracuje s aplikátorem REVLON

ODSTÍN – tady se těžko porovnává – REVLON i AVON super

VLASTNÍ DOJEM – i když AVON je super, tak nějak mě víc baví REVLON

Vítěznou rtěnkou duelu je tedy Revlon Ultra HD Matter Lipcolor. Znáte tyto rtěnky vy samy? Jaký na ně máte názor?

U dalších kosmetických duelů se na vás těší Anet z sannette.blog.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *