Recenze: Seznamte se s Labdanovým olejem Bioaroma

Podzim a zima jsou pro mě období pleťových olejů. Nic jiného mé suché pleti v této době většinou nevyhovuje a nestačí. Dříve jsem se striktně držela osvědčeného arganového oleje, ale když je šance vyzkoušet něco nového, a navíc něco, o čem jsem vlastně nikdy ani neslyšela, jsem vždycky pro. A tak to bylo nejen se suchým olejem 100% Squalane od Saloos (o kterém jsem psala zde), ale i s Labdanovým olejem Bioaroma, který vám dnes prostřednictvím recenze představím.

Co je to Labdanum?

U většiny pleťových olejů je na první pohled zřejmé, z čeho jsou vyrobeny. U Labdanového oleje to asi většině z nás jasné není a ani já jsem netušila, co se to vlastně chystám nanést na pleť. Pojďme tedy alespoň ve zkratce zabruslit do hodiny biologie a tajemné Labdanum si představit. Pod tímto názvem se skrývá Skalní růže, kterou najdete v krétských horách, a která jednou do roka produkuje vzdácnou pryskyřici – labdanum. Ta vypadá jako černá lepkavá hmota, která se usazuje na listech, a pak je ručně sbírána. O jejích léčivých a zkrášlujících účincích věděli už Mínojci 2 tisíce let před naším letopočtem! Také vám tyto informace přijdou vždy úplně neuvěřitelné?

Labdanový olej Bioaroma

Už tedy víme, z čeho se labdanový olej získává. Co ale jeho používáním získá naše pleť? V oficiálním popisu produktu se dočteme, že má olej hojivé účinky, zabraňuje předčasnému stárnutí pleti a tvorbě vrásek, působí antibakteriálně a je velmi šetrný, čímž se hodí i pro velmi citlivou pleť. V tomto produktu je pak labdanový olej smíchán s extra panenským olivovým olejem, který k péči o pleť přispívá vitamíny, minerálními látkami a nenasycenými mastnými kyselinami.

Jak Labdanový olej funguje?

A teď už k mým dojmům. Samotný obal produktu mě nijak zvlášť nenadchnul a nevidím na něm nic moc zajímavého. Kvůli obalům si však kosmetiku většinou nekupujeme (i když výjimky se určitě najdou :)). Co už ale zajímavé je, je dávkování. Většina pleťových olejů, které jsem vyzkoušela, měla dávkování v podobě kapátka, což mi vcelku vyhovuje. Labdanový olej Bioaroma je však opatřen pumpičkou a to je podle mě v praktičnosti ještě o level výš! Nemusíte nic šroubovat a zase zavírat, řešit, kolik si toho do kapátka naberete atd. Prostě zmáčknete a je to. Skvělé je, že pumpička olej nestříká do všech stran, ale víceméně na jedno místo, takže nemáte mastnou celou ruku. Na celý obličej mi stačí dvě zmáčknutí pumpičky.

Olej nijak výrazně nevoní, snadno se roztírá a poměrně dobře se vsakuje. I přes to jej však používám pouze večer – většinou nenosím make-up ani pudr a nechci se, byť by se jednalo o pár desítek minut, ráno příliš lesknout. I tak si ale myslím, že to prozatím, kdy ještě nejsou mrazy, pleti stačí. Ráno je vždy příjemně hebká, jemná a hlavně – není suchá! Žádné šupinky kůže mezi obočím nebo kolem nosu, žádné pnutí po omytí obličeje vodou, zkrátka vyživená pleť, jakou chceme. A ještě jeden tip na závěr: pomůže hojit i odřený nos od rýmy nebo stroupky od pupínků!

Mé celkové hodnocení je 80 %. Stržené bodíky jsou za nepříliš lákavý obal, absenci vůně a trošinku delší dobu vstřebávání.

Labdanový olej Bioaroma můžete nakoupit zde za 279 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *