Recenze přírodních vlasových masek: jakou vybrat pro krásnou hřívu?

přírodní kosmetice, nebo alespoň té, která neobsahuje parabeny či silikony, se stále častěji obrací mnoho z nás. Její obliba stále roste a není se co divit – v účinnosti si totiž často nezadá právě s běžnou kosmetikou, která kromě účinných látek obsahuje i spoustu těch ne zrovna prospěšných. Mně o tom v poslední době přesvědčily přírodní vlasové masky, které jsem měla možnost vyzkoušet. Testovala jsem hned tři – Healthymask slovenské značky Soaphoria, Expres kúru 2 v 1 od německé značky Santé a obnovující masku od estonské značky Natura Siberica.

Healthymask od Soaphoria

Velmi sympatická značka přírodní kosmetiky Soaphoria láká k vyzkoušení pěknými, čistými designy obalů i velmi pozitivními recenzemi. Na vyzkoušení masky Healthymask jsem se tak velmi těšila. Maska slibuje hydrataci a výživu vlasů a podporu jejich regenerace a růstu. Navíc má klidnit podrážděnou pokožku a předcházet tvorbě lupů. Moje vlasy jsou v zimě bez života, rychle se mastí a chybí jim objem i lesk, takže podobnou vzpruhu opravdu potřebují. První dojem na vás maska po otevření udělá už svou vůní. Je velmi svěží, bylinková, já v ní velmi cítím rozmarýn. Je pravda, že někoho tato vůně může možná i odradit, ale byla by to škoda, protože maska stojí za to. Díky své „našlehané“ konzistenci se snadno nanáší i vymývá. Vlasy nijak nezatěžuje a usnadňuje jejich rozčesávání. Vůně zůstává ve vlasech i poté, co masku smyjete a vlasy si upravíte. To mě naprosto nadchlo a u jiných masek jsem se s takto intenzivní vůní i několik hodin po umytí nesetkala. Za to dávám masce velký palec nahoru. Oceňuji ale především to, že jsou vlasy po vyfoukání hladké, jemné a po několika použitích už vidíte i to, že jsou na pohled zdravější. Pokud bych měla hledat mínus, bylo by to balení, z nějž si masku nabíráte rukama, což je pro mě trochu nepraktické. Ale vzhledem k nesporným pozitivním účinkům to Soaphorii mile ráda odpouštím.

Sante Expres kúra 2 v 1

Tento produkt mě hned oslovil tím, že má dvě různá využití – jako maska a kondicionér podle toho, jak dlouho jej necháte působit. Pokud si také často myjete vlasy pozdě večer, kdy se už spíše vidíte v posteli, než abyste dalších 15 minut trávily s maskou ve vlasech, jistě chápete proč J Navnadil mě také obrázek manga na obalu, od kterého jsem si slibovala mangovou vůni. Ta se bohužel nekonala a Expres kúra 2 v 1 nevoní nijak výrazně ani po nanesení. Pro mě to bylo trochu zklamání, ale je určitě spousta lidí, kteří to naopak ocení. Abych mohla produkt porovnat s ostatními, používala jsem jej jako kúru, tedy s delší dobou působení. I tady jsem se setkala se snadným nanášením, tentokrát z uživatelsky příjemnějšího balení v tubě. Produktu není třeba nanášet velké množství a krásně vlasy pokryje. Nevytvoří na nich žádný film, naopak jsem měla pocit, že se do nich ihned vsákne a po pár minutách jej téměř necítíte. I tady se můžete těšit na snadné rozčesávání. Kromě něj produkt slibuje také lesk (můžu potvrdit) a objem. Ten jsem však výraznější nepozorovala, což bych mohla zmínit jako drobný nedostatek.

Maska Natura Siberica

Na tento poněkud nenápadný produkt jsem byla také velmi zvědavá, protože jsem od estonské značky Natura Siberica ještě nic nevyzkoušela. Slibuje toho opravdu hodně – hydrataci, revitalizaci, pružnost, lesk i stimulaci růstu. Konzistence masky je příjemná, klasická, ani příliš tekutá, ani tuhá. Zde jsem musela použít trochu více produktu než například u kúry Sante, ale stále bych množství hodnotila jako běžné. Produkt nijak zvláštně nevoní, což mi opět trochu chybí. Vykompenzuje to však vzhled vlasů po umytí – jsou lesklé, hladké, snadno se rozčesávají. Tento pocit zůstává celý den po umytí, ale pak se mi vlasy vždy začnou velmi mastit a je potřeba je umýt znova. Na tuto skutečnost mohou mít vliv i další faktory, ale nejspíše to způsobilo především to, že maska je určena pro normální a poškozené vlasy, zatímco já mám vlasy jemné a rychle se mastící.

Všechny produkty můžete nakoupit na www.folly.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *