Jak vypadat dobře na fotkách? Zkuste tyto triky!

Možná patříte k těm šťastným lidem, kteří se mohou tvářit prakticky jakkoliv a na fotce budou vypadat vždy skvěle. Ta druhá, a troufnu si říci i početnější skupina, už takové štěstí nemá. Přestože v zrcadle se sebou jste spokojení, fotky jsou něco úplně jiného. V dnešním světě sociálních sítí, kde se snímky šíří rychlostí blesku, jsou však velmi důležité. Proto jsme pro vás dali dohromady triky modelek a dalších celebrit, a pózování už pro vás bude hračka!

Používejte jazyk

Hned na začátek si dáme jeden důležitý, i když velmi, velmi zvláštní trik. Zní to divně, ale při pózování vždy jazykem zatlačte na patro. Proč? Nebude hrozit, že budete mít na fotce dvojitou bradu, a opticky si tak prodloužíte krk.

Nakloňte hlavu

Pokud se zrovna nefotíte na občanský průkaz, nekoukejte se přímo do fotoaparátu se vzpřímenou hlavou. Neobjeví se tak žádné stíny, což zapříčiní, že bude vaše hlava vypadat větší a širší. Natočte se raději trochu bokem a zvedněte bradu o něco výš.

Překřižte kotníky

Při pózování na fotkách ve stoje či vsedě si vzpomeňte na tento trik a překřižte kotníky. Vaše nohy to opticky prodlouží a vaše boky zúží. Navíc tato póza působí uvolněně.

Nenásledujte skupinu

Při skupinových fotkách zase myslete na to, že se nejedná (většinou) o fotku á la maturitní ples, kdy všichni stojí vyrovnaní v několika řadách ve stejné póze. Snažte se naopak nekopírovat ostatní a svou pózou se odlišovat. Zvolte nejlépe takovou, v níž se cítíte pohodlně a přirozeně.

Trénujte

Základní triky jsme si už řekli a před tím, než necháte někoho, aby vás vyfotil, je určitě zkuste potrénovat. Dráha instagramové hvězdy je nyní zase o něco blíž.  

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.