Recenze: přírodní čínská kosmetika s houbami CareMedica

Už více než měsíc jsem měla možnost testovat přírodní kosmetiku značky CareMedica, která vyniká jednoduchostí, čistotou a kvalitním složením zahrnujícím výtažky z bylin, extrakty z hub a aktivní přírodní ingredience. Jak testování dopadlo?

CareMedica a účinky léčivých hub

Co mě na celém konceptu značky zaujalo nejvíce, je zapojení léčivých hub, s nimiž jsem se v kosmetice doposud nesetkala. Na jednu stranu to ve mě vzbuzovalo jisté obavy (především z hlediska vůně produktů, protože přestože houby ráda sbírám, nechutnají mi a jejich vůni při vaření zrovna nemusím), ale ty se ukázaly jako zbytečné. Co se však ukázalo jako velmi přínosné, jsou jejich účinky. 

V produktech, které jsem vyzkoušela, se objevily výtažky z hub shiitake a reishi. Shiitake přispívá ke zdravému stavu pokožky, zklidňuje podráždění a regeneruje vlasové kořínky. Reishi podporuje výživu, hydrataci, má anti-age účinky a přispívá k růstu a regeneraci vlasů.

Denní krém pro suchou a citlivou pleť CareMedica

Prvním z testovaných produktů byl tento denní krém, který jsem si vybrala především proto, že byla moje pleť po zimě opravdu hodně vysušená a spousta krémů jí nedělala dobře a způsobovala vznik pupínků. To naštěstí nebyl případ tohoto krému a můžu tak potvrdit, že je pro citlivou pleť opravdu vhodný. Vedle hub shiitake a reishi, které zde plní zklidňující a hydratující funkci, v něm najdeme i mandlový a makadamiový olej, které zabraňují vysoušení, a také panthenol pro vyhlazení, změkčení a navrácení do rovnováhy. Neobsahuje silikony, parabeny, minerální oleje ani parfémy.

Krém samotný je trochu hutnější a konzistence spíše tužší, ale přesto se roztíral velmi dobře a velmi rychle se vstřebával. Díky tomu pocítíte jeho hydratační účinky velmi rychle. Abych to uvedla na pravou míru, před začátkem používání se mi vytvářely především v oblasti obočí dokonce šupinky, po měsíci už po nich není ani památky. Je však důležité krém používat skutečně pravidelně.

Co pro mě bylo příjemné, je vůně, která mi připomíná les. Je velmi jemná, nenápadná a cítíte ji jen při roztírání.  

Vyživující šampon a kondicionér CareMedica

Další dva testované produkty jsou z vlasové řady, konkrétně jde o šampon a kondicionér. Nenajdeme v nich silikony, parabeny, minerální oleje ani parfémy a určeny jsou pro všechny typy vlasů. To byl pro mě malý otazník, protože mám vlasy jemné a rychle se mi mastí, a právě u šamponů, které nejsou určené přímo pro tento typ vlasů, se mi stává, že se maz objeví ve vlasech opravdu rychle. V tomto ohledu byl však Vyživující šampon CareMedica srovnatelný s běžnými šampony, které používám. 

Šampon nemá žádnou výraznou parfemaci, což mi nijak nevadí a někteří to spíše ocení. Velmi dobře se nanáší a hezky pění, není třeba velké množství přípravku. Chvilinku jej necháte působit a můžete jej smýt, což jde také velmi snadno. 

Šampon jsem vždy používala v kombinaci s kondicionérem, který vlas uzavírá. Tento měl příjemnou, velmi jemnou jakoby citronovou vůni, která byla cítit při nanášení a také fénování vlasů. Návod uvádí, že se má aplikovat dávka o velikosti 1-2 lískových oříšků, což mi ale nestačilo a do svých pod ramena dlouhých vlasů jsem dávala spíše dvojnásobnou dávku, aby se dostalo na všechny vlasy. Je to nejspíš dáno konzistencí produktu, který je trochu tužší a hůře se aplikuje. Jsme zvyklá, že se vlasy po nanesení kondicionéru snadněji rozčesávají, což v tomto případě úplně nedopadlo, ale na druhou stranu to ani produkt neslibuje. 

A výsledek? Vlasy ani po vyfénování nebyly vysušené, ale byl patrný lesk a po delší době používání i zesílení. Vypadají dobře na pohled, ale líbí se mi i i na dotek, jsou hladké a hebké a silné. Zvláště konečky byly v důsledku zesvětlování křehké, nyní vypadají o poznání lépe. 

Produkty CareMedica můžete zakoupit zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *