Recenze: Přeneste se do Provence s Levandulovým tělovým olejem Urtekram

Ani nemusíme žít ve francouzské Provence, abychom si připadaly jako v záplavě fialových květů. Levandule se stala velmi trendy záležitostí a kromě nejrůznější bytových doplňků už zdobí třeba i dezerty a své místo si vydobyla i ve světě kosmetiky. Její účinky jsem měla možnost vyzkoušet díky BIO Levandulovému tělovému oleji z dílny značky Urtekram a vy se dnes dozvíte, jestli se vyplatí si kousek levandulového pole v podobě tohoto produktu přinést domů.

Levandulová hydratace Urtekram

Oleje na tělo miluji. Jako majitelka hodně suché pokožky mám pocit, že dávají kůži tak nějak více než běžné krémy, a tak je v pro mě “krizových” obdobích jako zima či léto vyhledávám. Na ten levandulový jsem se těšila i proto, že jednoduše krásně voní, což není doména všech tělových olejů. Co mě naprosto nadchlo hned na začátku je balení produktu, a to především dávkovač. Olej z lahvičky jen tak nevytéká a nemusíte tak řešit, jestli ho nevyteče moc a jestli si nezašpiníte oblečení nebo třeba prostěradlo. Levandulový olej Urtekram má totiž dávkovač s rozstřikovačem, který nanáší oleje přesně tak akorát. Používání je tak velmi příjemné a nemusíte řešit, že máte od oleje úplně všechno. A za to jsem opravdu vděčná. 

„Praktickou část“ tedy máme za sebou a můžeme se posunout k samotnému obsahu. Vůně je (překvapivě) levandulová, ale nikterak přehnaně výrazná a silná, což mi stoprocentně vyhovuje. Mám vůni levandule ráda, ale určitě nepatřím k těm, kteří by ji mohli “čuchat” neustále. Právě proto mě potěšilo, že je vůně spíše jemnější a na kůži vydrží chvíli, takže se člověku “nepřevoní”.

Fialové květy s léčivými účinky

Konzistence také nebude velkým překvapením. Jedná se o tekutější olej, který se krásně roztírá a možná i díky tomu, že je o něco tekutější, se i poměrně rychle vpíjí do kůže. Myslím, že je to ideální volba právě v létě, kdy nosíme sukně a šaty – stačí natřít nohy kdykoliv si vzpomenete, a ty se pak venku krásně lesknou, jsou hydratované a zároveň se nemusíte bát, že budete příliš mastná. 

Levandulový olej má kromě hydratace také další velmi šikovnou schopnost – dokáže zklidnit podrážděnou pokožku a hodí se tak po opalování nebo třeba holení. Přestože nemám nijak zvlášť citlivou kůži a slunění i depilaci snáším dobře, nechci většinou kůži hned podráždit klasickým krémem a olej je tak pro tyto účely naprosto dokonalý. Pokud vás tento šikovný a voňavý produkt zaujal, můžete jej zakoupit na e-shopu www.folly.cz za cenu 219 Kč.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *