Jak na hydrataci během léta, když pokožku vystavujete slunečním paprskům?

Léto se blíží mílovými kroky a již nyní se nedočkavci vystavují slunečním paprskům s cílem nachytání bronzu. Toužíte-li po opálené pokožce i vy, měla byste vědět, že během léta vyžaduje speciální péči, a to především po delším pobytu na sluníčku. Hydratace – to je to, oč tu běží! A právě proto byste si sebou měla na dovolenou vzít přípravky, díky kterým bude vaše pokožka za všech okolností vypadat zdravě a pružně.

Nepřítel číslo jedna je UV záření. To způsobuje, že dehydrovaná pokožka rychleji stárne, vysušuje se a při delším pobytu na sluníčku může zarudnout. Spálení bývá bolestivé a citlivé na dotek. V horším případě však může dojít také degenerativním změnám a k rakovině kůže. Proto je nezbytné pokožku chránit kvalitním přípravkem s vysokým SPF faktorem.

Vraťme se však k hydrataci. Velmi často se stává, že ačkoliv je tvář hydratována dostatečně, pokožka zůstává dehydrovaná a potřebuje přísun vody. Tu jí můžete dopřát například pomoci přípravku po opalování, který aplikujete na kůži do několika minut po osprchování. Tímto opatřením zajistíte, aby se pokožka uklidnila, rychle se zregenerovala a nedošlo k jejímu poškození v hlubších vrstvách.

Jak je to s hydratací a délkou opalování?

Že jste někde četla o významu hydratační péče v souvislosti se zachováním dlouhodobého a rovnoměrného opálení? Skutečně to tak je a v případě správné hydratační péče, bude vaše opálení vypadat lépe a užijete si ho mnohem déle. Hydratace pokožky zároveň napravuje škody způsobené slunečním zářením.

Co ještě byste měla vědět o správné hydrataci?

Vynikajících výsledků lze dosáhnout se základními ingrediencemi, jako jsou glycerin, xylitol, vazelína a extrakt z jablečných jadérek. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla – platí to i o hydratační kosmetice. Proto je dobrou volbou přípravek Hydrabio Perfecteur SPF 30 od Biodermy, který obsahuje všechny zmíněné složky. Účinně hydratuje pleť, zabraňuje jejímu stárnutí a navíc ji chrání před UV zářením. Oceníte také díky schopnosti přikrytí drobných vrásek a skvrn. Vaši pleť rozjasní a učiní ji hezčí na pohled.

Je-li vaše pleť suchá, neměla byste na ni nanášet krém před tím, než na ni aplikujete micelární vodu nebo speciální mléko. Opět můžete zalovit v produktové řadě značky Bioderma, kde najdete Hydrabio mléko určené pro důkladné čištění pleti.

Hydrataci by neměli podceňovat ani majitelé mastnější pleti. Trápí-li vás akné či jiné kožní problémy, je to právě hydratace, která urychlí léčbu a poslouží jako prevence před vznikem jizev.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že byste měla dodržovat pitný režim. Dopřávejte si dostatek tekutin v pravidelných intervalech a nezapomeňte ani na ovoce a zeleninu s obsahem potřebných vitamínů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *