Recenze: Jak funguje suchý olej Saloos?

Pojem suchý olej zní vlastně trochu jako oxymoron a může se nám zdát velmi zvláštní. Na druhou stranu však opravdu dokáže přilákat svou nevšedností pozornost a jsem moc ráda, že se mi 100% Squalane olej od Saloos dostal díky folly.cz do rukou. Jak tedy vlastně suchý olej funguje? A stojí za vyzkoušení?

Suchý olej Saloos

Než se dostanu k originální konzistenci, řekneme si něco o samotném produktu a o tom, k čemu je vlastně dobrý. Jako snad všechny oleje používané v kosmetice má blahodárný vliv na stav pleti, kterou vyživuje, zvláčňuje a zjemňuje. Je nekomedogenní a hodí se i pro problematickou a mladou pleť. Zároveň ale pomáhá snižovat výskyt vrásek, takže je vhodný i pro pleť starší. Na rozdíl od jiných olejů se tento 100% Squalane olej rychle vsakuje a nezanechává mastný film. Kromě obličeje, krku a dekoltu se hodí i na použití do roztřepených konečků vlasů. Uff, trochu hodně slibů na jeden jediný olej, co říkáte?

Kouzelný olej pro krásu

Nebudu vás dlouho napínat a přesuneme se od toho, co popis oleje slibuje, k tomu důležitějšímu – jak sliby plní. Protože se hodně rychle ochladilo a moje pleť stejně rychle zareagovala vysoušením, které je u mě v zimě evergreenem, na olej jsem hodně spoléhala. Právě oleje mě totiž v zimě zachraňují od toho, abych vypadala jako sušenka. A tak jsem ihned začala testovat. První dojmy byly takové, že jsem od klasického, například arganového oleje nezaznamenala v konzistenci žádný velký rozdíl. Vypadá stejně a stačí kapka, kterou následně rozetřete po celém obličeji. Rozdíl byl ale v tom, jak se olej chová na pleti. Běžně se pleť po nanesení oleje leskne a cítíte jej opravdu hodně dlouho. Proto jsem oleje používala vždy jen na večer před spaním, aby měly dostatek času se do pleti vsáknout. Olej 100% Squalane však na pleti vytvoří zajímavý, skoro bych řekla “pudrový” film, takže pleť není mastná. Zároveň se opravdu daleko rychleji vsakuje a za pár minut po nanesení už cítíte jen to, jak je obličej příjemně jemný a hladký. Díky tomu se hodí třeba i jako podklad pod make-up.

Koupila bych si suchý olej znovu?

A jak tedy 100% Squalane olej celkově hodnotím? Upřímně, jsem velký fanoušek arganového oleje a nedám na něj dopustit, ale najednou se mu objevila velká konkurence. Suchý olej je opravdu svou konzistencí velmi příjemný a mnohem praktičtější, a přitom funguje vlastně stejně – hydratuje, zjemňuje, vyživuje. Jediné minus oproti například zmíněnému arganovému oleji nacházím v tom, že nijak nevoní. Což může být pro spoustu lidí naopak výhoda a my ostatní to prostě nějak přežijeme 🙂 100% Squalane od Saloos tak vřele doporučuji, protože blížící se zima s ním bude daleko lépe zvládnutelná. Zakoupit jej můžete například zde za cenu okolo 230 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.