Od Tolkiena k Steinbeckovi: tipy na nejlepší ubytování pro knihomoly na Airbnb

Své lásce ke knihám můžete přizpůsobit i cíl své příští dovolené. V domovech spisovatelů nebo sběratelů knih, do nichž se můžete díky Airbnb podívat a strávit zde pár dní i vy, nasajete uměleckou atmosféru a na vlastní kůži si vyzkoušíte život legend literatury. Obdivujete Steinbecka nebo třeba Shakespeara? Tyto možnosti ubytování vás nadchnou!

Jako v Tolkienově Dně Pytle na Inch Island

Pokud se rozhodnete zavítat na tento krásný ostrov na severu Irska, můžete se za 1750 Kč za noc ubytovat v historickém domku na selském dvoře. Zde na vás bude čekat útulná knihovna v hobitím stylu přímo nabádající k napsání vlastní knihy. Kromě ní budete mít k dispozici i celé spodní patro, které se skládá z kuchyňky, obývacích prostorů a velké ložnice. A pokud se přímo necítíte na sepsání vlastního díla, můžete si prostě vychutnat poklidné chvíle s knížkou u plápolajícího ohně kamen.

Panské sídlo Panks-Bowman v New Orleans

Jestli se chystáte za oceán do rodiště Johna Kennedyho Toola, můžete se za 2525 Kč za noc ubytovat přímo v srdci zahradní čtvrti New Orleans. Právě tam se nachází panství Panks-Bowman, které je symbolem klasického života místní vyšší třídy. Jak lépe si představit ideální prostředí pro milovníky klidu a čtení na verandě obohacené o výběr z neskromné sbírky místní knihovny? Kromě bohaté bibliotéky a příjemně laděného dřevěného designu si můžete užít také hudební pokoj nebo se jít zchladit do nádherného venkovního bazénu.

Na návštěvu k Johnu Steinbeckovi do Kalifornie

Jestliže budete cestovat po Spojených státech a vyrazíte z New Orleans i na druhé pobřeží, můžete za 4300 Kč přespat v dalším domě s literární historií.  Útulné studio, ve kterém John Steinbeck ve čtyřicátých letech pracoval na svém románu „The Log from the Sea of Cortez“ je dnes renovováno a dostane vás autentickým romantickým interiérem. Kromě toho se před domem nachází dvě křesla tak pohodlná, že vás jednoduše nenechají odejít, dokud svou knížku nedočtete.

Písařův dům – Lisabon

Pokud si budete chtít užít příjemné chvíle v portugalském Lisabonu, neváhejte vyzkoušet Písařův dům za 1830 Kč za noc. Apartmán se nachází v nejstarší části města a jeho dominantou je zeď zdobená otevřenými knihami přímo nad jednou z postelí. Další z ložnic je pak popsána inspirativními citáty, a doplňuje tak vjem z celého bytu, čímž napomáhá příjemnému usínání. Kde jinde trávit čas literaturou než v bytě, kde vás i zdi motivují ke čtení?

Slunečný byt Shakespear and Sons – Praha

Za krásnými knihovnami ale nemusíte cestovat daleko, udělejte si výlet do Prahy! Zde je pro vás k dispozici například okouzlující staromódní byt hned u Vltavy za 980 Kč za noc. Hostitel je majitel Shakespeare and Sons v Praze – obchodu zaměřeného na cizojazyčnou literaturu. S manželkou ale tráví většinu života v Berlíně, a tak nechává svůj plně vybavený prosluněný byt s krásným výhledem k dispozici nejen nadšencům do literatury. Poté, co vás procházení města přestane bavit, můžete si odpočinout u některé ze zajímavých knih autorovy neskromné sbírky.

Foto: Airbnb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *