Něžná tvorba Adély Pečlové: šperky, které uspěly ve světě

Nová vlna českých šperkařů si ve světě dělá opravdu skvělé jméno. Další vlaštovkou je Adéla Pečlová, designérka a architektka v jedné osobě, která svou tvorbu představila i v portugalském Portu.

Láska ke skleněným kuličkám

Adéla Pečlová je architektkou a šperkařkou v jedné osobě. Ačkoliv by se mohlo zdát, že tato dvě odvětví nejdou úplně dohromady, Adéla je jiného názoru. „Šperky vnímám jako drobnou architekturu. Jsou velmi blízko tělu a pojí se s nimi vzpomínky a příběhy. Stávají se symboly sdílených citů, významných životních událostí a dotvářejí osobnost toho, kdo si je nechá vstoupit do života,“ popisuje svou vášeň designérka a architektka.

Kolekce Spheres of Identity

Původně pracovala s klasickými korálky, které ji provázely životem již od dětství. Postupně se však propracovala ke skleněným kuličkám. Typické pro ni je také používání magnetického zapínání, které vzniklo z hledání jednoduché funkčnosti a krásy technicistního světa stavebních materiálů. „Šperky, které vytvářím, jsou kouskem mě samotné, mého snu. Věnuji jim svou veškerou pozornost, zručnost a péči.  Materiál rovnám a ohýbám, řežu ho a natahuji. Mé ruce si ho podmaňují, tvarují a dávají mu směr. Krása potřebuje svůj čas,“ doplňuje česká designérka.

Kolekce Black

Odměna za něžnost

Když byla Adéla Pečlová na stáži v ateliéru K.V.O., kde ji vedla Eva Eisler, založila si vlastní značku šperků. Do povědomí se začala dostávat díky velmi něžné, ženské, hravé a přesto minimalistické tvorbě. Stáží však pro Adélu nic neskončilo, naopak. Stále se ve svém oboru vzdělává a studuje na střední zlatnické škole. Odměnou jsou jí úspěchy jejích šperků v Česku i zahraničí. Jako třeba ten poslední, kdy se prezentovala na mezinárodní výstavě současného šperku v Portu.

Kolekce Silver and Gold, Adéla Pečlová

Produkty Adély Pečlové si můžete prohlédnout a zakoupit v Kvartýr shop&studio v ulici U Vodárny 4 v pražských Vinohradech. Aktuálně zde najdete průřez její tvorbou i šperky, které byly na výstavě v Portu.

Foto: Tomáš Hejzlar, Adéla Pečlová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *