Pořídili jste si tlustý svetr, ale nehřeje tak, jak jste si představovali? Možná je na vině materiál. Zvláště ty umělé totiž mohou hřejivost snižovat. Po jakých se tedy dívat a vybírat z nich oblečení, které skutečně zahřeje?
Top 5 zimních materiálů pro teplé oblečení
Zatímco výběr samotného oblečení je otázkou čistě vašeho vkusu, co se týče materiálů se vyplatí sáhnout po těch kvalitních a osvědčených.
Bavlna
Bavlna je neuvěřitelně univerzálním materiálem. Ve své lehké variantě v tenké vrstvě nás v létě chrání před pocením, v silnější vrstvě nás v zimě udržuje v teple. Je velmi odolná, ale zároveň vzdušná a příjemná. Stejně tak se hodí pro všechny, kdo trpí alergiemi na některé látky (například vlnu). Pozor si dejte jen na to, že absorbuje vlhkost a není tak úplně vhodná do deštivého a jinak nepříznivého počasí.

Vlna
Pokud jde o teplé materiály jako stvořené pro zimní období, nemůžeme vynechat vlnu. Ta díky mnoha vzduchovým kapsám ve své struktuře vytváří přirozenou tepelnou izolaci. Je také odolná proti vodě a hodí se tak i do sněhu a deště.

Kašmír
Chcete něco elegantního a luxusního? Pak je tu kašmír, jeden z nejhřejivějších materiálů vůbec. Je měkký, jemný a velmi příjemný. Za kašmírový kabát či svetr si sice připlatíte, ale jelikož se jedná o kvalitní a nadčasový materiál, který vás udrží v teple po celou zimu, stojí to za to.

Mohér
Mohér je typický pro svůj “kudrnatý” vzhled a je tak oblíbeným materiálem pro zimní kabáty, bundy i svetry. Je přírodní, vysoce hřejivý a hodí se do dámských i pánských šatníků.

Konopí
Ano, čtete správně. Pokud hledáte eko-friendly a udržitelnou variantu materiálů pro zimní oblečení, bude právě konopí trefou do černého. Konopná vlákna skvěle izolují a tato tkanina má také antibakteriální vlastnosti, čímž zabraňují nechtěnému zápachu. Materiál je také velmi prodyšný a šetrný, což ocení lidé s citlivou pokožkou.

Foto: archiv firem