Kosmetické mýty a omyly, děláte je také?

Určitě to všichni znáte. Když jste byli malí, babička vám pořád něco vytýkala: myj se obyčejným mýdlem. Na vlasy jedině vývar z kopřiv. Kondicionér? Co to je? To za našich mladých let nebylo a tak dále a tak dále. V tomto článku se společně podíváme na kosmetické mýty, které se většinou bohužel dědí z generace na generaci, a tak si myslíme, že to, co děláme, je špatně.  Ale jak je to vlastně doopravdy?

1. mýtus: čokoláda způsobuje akné

Čokoláda jako taková akné nezpůsobuje, ale může za to překvapivě menstruace. Právě před ní se totiž zvyšuje chuť na sladké a zvyšuje se tvorba kožního mazu a množení bakterií, což způsobuje tvorbu akné a pupínků. Také příliš mastná strava přispívá ke vzniku akné.

2. mýtus: opalovací krémy stačí používat jen u moře a v létě

Ochranné faktory bychom měli používat po celý rok. Dnes existuje nepřeberné množství opalovacích krémů a ochranný faktor obsahuje i většina make-upů nebo pleťových krémů. Už jsem slyšela spoustu lidí, co mi říkali, že se nemažou, protože se neopálí. Větší blbost jsem nikdy neslyšela. I s faktorem 50 se opálíte. Bude to trvat možná o něco déle, ale nespálíte se a opálení vám navíc déle vydrží. Bez opalováku zhnědnete rychle, ale na konci září už bude pleť opět světlá jako před sluněním. Navíc je třeba se mazat i pod slunečníkem, protože i přes něj do kůže pronikají škodlivé látky. Totéž platí i když je pod mrakem. A v zimě na sněhu jakbysmet. Nedostatečná sluneční ochrana pak v pozdějším věku způsobuje stárnutí kůže, vrásky a řadu kožních onemocnění, takže to určitě nepodceňujte.

3. mýtus: oleje nejsou vhodné na mastnou pleť

Oleje se hodí na všechny typy pleti, i na mastnou. Pokud se po nanesení oleje lesknete, nejspíš jste to jen přehnali s množstvím. Stačí totiž nanášet opravdu malé množství. Navíc v dnešní době existuje spousta tzv. suchých olejů, které se rychle vstřebávají.

4. mýtus: na odlíčení stačí mýdlo a voda

Tak to rozhodně nestačí. Jenom voda make-up a další nečistoty, které pleť během dne nasbírala, neodstraní. Navíc obyčejné mýdlo hodně vysušuje. Pleť je potřeba každý večer pořádně vyčistit a následně hydratovat.

5. mýtus: deodoranty zabrání zápachu

Samotný pot cítit není, ale bakterie, které se v něm rozkládají, ano. Deodorant zápach pouze překryje, ale úplně ho neodstraní. A když se to přežene, výsledek je mnohdy ještě horší. Proti pocení je třeba použít antiperspirant bez obsahu hliníku, který oproti deodorantu obsahuje látky omezující pocení.

Autorka: www.allmycosmetics.cz

Foto: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *