České šperkařské duo Zorya představuje hned dvě nové kolekce

Debut Gallery, etablovaná prodejní galerie, spolupracuje s těmi nejlepšími českými šperkaři a designéry. V její aktuální nabídce tedy nechybí ani nejnovější počiny českého šperkařského dua Zorya – kolekce Graft a Tassel. Jejich autoři, Zdeněk Vacek a Daniel Pošta, se mohou pyšnit mnoha úspěchy, mezi nimiž se vyjímá cena Designbloku za nejlepší kolekci šperků a také medailová pozice v kategorii Designér šperku Czech Grand Design.

Nadpozemská křehkost kolekce Graft

První z nejnovějších kolekcí dua Zorya, kolekce Graft, je tvořena z nerostu antimonitu. Ten je však natolik křehký, že jej designéři rozložili na menší částečky, kterými „oblepili“ konstrukci z chirurgické ocele a stříbra. Tím vznikla zcela nová struktura, jež na první pohled působí jako metalický kámen. Některé modely obsahují také stříbrný řetízek ze stříbra, díky kterému jsou šperky v pohybu.

Trend dlouhých náušnic

Druhá novinka, kolekce Tassel, si pohrává s vrstveném stříbrného řetízku v barevném pokovení žlutého zlata nebo rhodia. Na výběr jsou tři velikosti náušnic, aby si každý klient mohl vybrat variantu, která mu nejvíce vyhovuje. Například nejdelší model extra dlouhých náušnic sahá až na hrudník.

Oslnivé struktury

Obě kolekce spojuje prvek vrstvení, narušování povrchů a zdánlivě náhodné seskupování struktur. Autoři při jejich výrobě pracovali s asymetrií jednotlivých modelů a kombinacemi mezi výraznými šperky vhodnými především pro speciální příležitosti a střídmějšími modely vhodnými pro běžné nošení. „Veřejnost nás má často stále zafixované díky signifikantní kolekci Virus, tedy jako experimentátory, kteří tvoří excentrické a avantgardní šperky. Novými kolekcemi jsme zjemnili naši práci, abychom poukázali na to, že ovládáme i klasické zlatnické řemeslo, které se ale i přes významný podíl ruční práce stále snažíme inovovat,“ dodává k novým kolekcím Daniel Pošta.

Foto: archiv značky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *