Kde načerpat vitamín D? Zaleťte si v lednu do Emirátů nebo Ománu!

Letošní rok přinesl náročné a stresující události v souvislosti s pandemií koronaviru, že je na čase v novém roce zvolnit a od této zatěžkávací zkoušky a věčných karantén si odpočinout. A kde jinde načerpat síly i tolik potřebný vitamín D než u moře? V lednu je ideální čas na návštěvu Emirátů, ale milovníci východní kuchyně jistě nepohrdnou Ománem. Naprostou klasikou zůstávají Kanárské ostrovy, kam lze zavítat celoročně.

Emiráty lákají na relax a nákupy

Kam za odpočinkem na slunci, ale také na parádní nákupy? Rozhodně do Arabských Emirátů, kam doletíte z Prahy za pár hodin a můžete si užít luxusní hotely a perfektní servis. Navíc stačí sjednat cestovní pojištění a covid nemusíte vůbec řešit, protože pojistka kryje veškeré náklady na lékařské ošetření spojené s případným onemocněním COVID-19. Kromě relaxu na pláži a nákupů si tak můžete užít i návštěvu největšího akvária na světě.

Leden v exotickém Ománu

Příjemné teploty ke koupání a slunění čekají na cestovatele také v Ománu, kam jsou lety z Prahy už v průběhu ledna. Tyrkysové vody Indického oceánu lákají také na potápění, skvělé lokality oblíbené potápěči jsou ostrovy Dimaaniyat, Fahal nebo Kalbuh. Při ponorech lze spatřit želvy, ale také rejnoky nebo trnuchy. Nezapomeňte si před cestou samozřejmě sjednat kvalitní pojištění do zahraničí, šnorchlování je v ceně, u potápění je nutné připojištění pro adrenalinové sporty. 

Gran Canaria, Tenerife nebo Fuerteventura

Užít si s partou kamarádek nebo s rodinou a načerpat vitamín D můžete také na některém z Kanárských ostrovů. V zimě se z Prahy létá na tradiční Gran Canarii, ale také na Tenerife nebo Fuerteventuru. Na všech ostrovech kromě relaxu na pláži můžete vyjít do hor nebo národního parku na některou z pěších túr či si zahrát golf. Vyzkoušet můžete oblíbené plachtění, windsurfing, kitesurfing nebo paddleboarding.

Komerční článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *