Johnny Coca je novým ředitelem kolekcí dámského koženého zboží Louis Vuitton

Louis Vuitton oznámil příchod Johnyho Cocy na pozici ředitele kolekcí dámského koženého zboží. Johnny do své nové role vnáší mimořádnou odbornost a bude spolupracovat s Nicolasem Ghesquièrem.

Johnny se narodil ve Španělsku a hovoří od mala několika jazyky. Studoval v Paříži na Beaux-Arts a akademii užitého umění v Boulle. Svoji kariéru začal jako designér koženého zboží u značky Louis Vuitton, poté odešel ke značce Bally. Následně působil u značky Céline v době, kdy ji vedla Phoebe Philo. V roce 2015 byl jmenován kreativním ředitelem značky Mulberry „Jsem nadšená, že mohu přivítat Johnnyho zpět u nás v Maison Louis Vuitton a skupině LVMH. Johnny, který zcela sdílí hodnoty značky Louis Vuitton a naši vizi, bude posilou pro její kreativní energii a schopnost inovace,“ uvádí Delphine Arnault.

Johnny Coca

Nicolas Ghesquière pak dodává: „Jsem rád, že mohu přivítat Johnnyho v Maison Louis Vuitton a jsem velmi rád, že půjde na této cestě, která začala před několika lety, po mém boku. Celý tým i já se těšíme na spolupráci s ním v inspirativním světě Louis Vuitton.“

Johnny Coca: „Chtěl bych poděkovat Delphine a skupině LVMH za jejich obnovenou důvěru a je mi ctí vrátit se do tohoto prestižního domu, symbolu cestování. Louis Vuitton je ztělesněná pozvánka ke snění; místo, kde se fantazie potkává s inovací a nejvyšším standardem dokonalosti. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí týmu Nicolase Ghesquièra a Louis Vuitton, kde budu mít na starosti kolekce dámských kabelek. Nyní se pro mě uzavřel kruh – vrátil jsem se na místo, kde jsem měl to štěstí, že jsem potkal svoji lásku pro kůži a naučil se základy kožedělného zpracování v ateliérech v Asnières. Otevírá to novou kapitolu v mém vlastním tvůrčím dobrodružství, v neobyčejné laboratoři, která kombinuje tradici a modernost.”

Foto: Louis Vuitton

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.