Jana Plodková zahájila Czech Design Week Jaro 2017

Czech Design Week je již od pondělí 8. května v plném proudu. O jeho velkolepé zahájení se postarala herečka Jana Plodková, která při této příležitosti představila zajímavou spolupráci dvou firem – Preciosa a Sony. Dům uměleckého průmyslu na Národní třídě v Praze můžete navštívit až do neděle 14. května, kdy třetí ročník CZDW skončí.

Spojení značek Sony a Preciosa

Značky Sony a Preciosa speciálně pro Czech Design Week upravili PlayStation 4, který je posázený 6000 českými Křišťály PRECIOSA z Křišťálového údolí a 50 plátky 24karátového zlata. Jelikož se jedná jen o ojedinělý lokální projekt, cena se dá jen těžko vyčíslit. „Při přesunu PlayStation 4 do Prahy jsme měli najatou bezpečností agenturu, která jej převezla  z Jablonce na Nisou na Czech Design Week. O bezpečnost se stará několik kamer a kvalitní pojištění,“ uvedl event manager Preciosy. Designový kousek bude po skončení CZDW vydražen a výtěžek bude věnován nadaci Alsa, jejíž je Jana tváří. 

A jaký je vztah Jany Plodkové k designu a módě a proč podporuje zrovna nadaci Alsa?

1. Jaký je váš vztah k designu?

Velmi pozitivní, v každém kousku spatřuji tvůrčí schopnosti jejich tvůrců a obdivuji, co člověk dokáže vymyslet. Designéři mají mou velikou úctu.

2. Nakupujete u českých designérů a návrhářů? Kteří jsou vaši oblíbení?

Nakupuji, mezi mé nejoblíbenější patří Jakub Polanka a Kateřina Geislerová. Od nich mám doma asi nejvíc kousků, potom Pavel Brejcha… a vždycky se objeví někdo nový.

3. Co vás dnes nejvíce zaujalo na Czech Design Weeku Jaro 2017 na Národní třídě?

Za mě to určitě to jsou gramofony 440Audio a nábytek Oble je překrásný.

4. Jste jednou z tváří nadace Alsa. Proč?

Já vlastně nadací podporuji několik a jednou z nich je nadace Alsa. Když se připraví projekt, který se mě nějakým způsobem dotýká a zasahuje mě, tak ho velmi ráda podpořím. Když někam přijdu, vyfotím se a promluvím o tom, je to minimum toho, co můžu udělat. A jestli to pomůže ke zviditelnění té situace, tak to má smysl.

Foto: CZDW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *