Jak spálit tuky a ještě si pochutnat? Zkuste čaj Matcha

Máte rádi zelený čaj pro jeho výborné chuťové vlastnosti a zdravotní benefity? Pak vyzkoušejte čaj Matcha, který vás jako milovníky zeleného čaje určitě potěší, a to nejen svou chutí, ale také svými blahodárnými účinky. 

Tajemství smaragdové barvy

Čaj Matcha je vyrobený z rozemletých čajových lístků a má jasně zelenou barvu. Právě tento smaragdový odstín lístky získávají díky speciální zastiňovací technice během pěstování. Čtyři týdny před sklizní jsou lístky zakryty černou plachtou a produkují tak následně více chlorofylu. Čajové lístky jsou následně sbírány ručně a rozemlety na jemný prášek.

Matcha: pomocník při hubnutí

Jeho pravidelným pitím dodáte vašemu tělu spoustu cenných a zdraví prospěšných látek. Oproti klasickému čaji jich obsahuje mnohonásobně více. Matcha je bohatý na antioxidanty, chlorofyl, minerály jako železo, zinek, vápník a draslík, aminokyselinu L-theanine, betakaroten, vitamíny E a C a další cenné látky. Pitím tohoto lahodného a zdravého nápoje také zrychlíte svůj metabolismus a nastartujete tak proces hubnutí. Takže pokud jste právě ve fázi, kdy toužíte po úbytku hmotnosti, je pro vás tento nápoj tím pravým doplňkem. Je totiž perfektním spalovačem tuků. Dále také detoxikuje organismus a pomáhá tak odplavovat z těla škodlivé toxiny, volné radikály a těžké kovy. 

Čaj pro lepší náladu

Pravidelným pitím Matchy posílíte svůj imunitní systém, obsahuje totiž ve velkém množství katechinů. Díky vysokému obsahu kofeinu vám také dodá potřebnou energii. Dále posiluje paměť a soustředěnost, osvěží vaši mysl a zlepší náladu. Působí také preventivně proti rakovině, kardiovaskulárním chorobám a dalším nemocem. Chtějte něco víc než jen obyčejný zelený čaj. Dopřejte si pravidelně šálek čaje Matcha a udělejte tak něco dobrého pro vaše zdraví.

Foto: Unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *