Galerie co hledá jméno hostí výstavu Dávida Kurňavky

Jestliže vám unikla první samostatná výstava mladého slovenského výtvarníka Dávida Kurňavky, máte druhou šanci. Jeho díla budou od 12. září k vidění v Galerii co hledá jméno v Praze. Výstava s názvem Léto potrvá až do konce září a kromě obrazů vás nalákat může i Dávidův životní příběh.

Dávid Kurňavka: Léto

Po první autorské výstavě Are You Mine?The Chemistry Gallery přichází mladý výtvarník Dávid Kurňavka s výstavou novou. Nese název Léto a přináší s sebou dávku dobrodružství, zobrazuje milostné příběhy, volnost, obzory, konflikty, energii i pohyb. Stejně jako u první výstavy i zde je v popředí žena – múza, která příběhy vypráví a vystihuje určité rozpoložení. Tentokrát však prožívá své První léto. Pro autora typické použití symbolů pak vybízí k pozornosti a stává se klíčem k jejich rozřešení.

Z reklamky do ateliéru

Změnit svůj život, vzdát se jistoty a dobře placeného místa a začít se věnovat umění, chce velkou dávku odvahy. Dávid ji však v sobě našel a místo grafice v reklamní agentuře se začal naplno věnovat své tvorbě. Jak vypadá umělcův den? A jakým mottem se řídí? Na to všechno nám Dávid odpověděl.

Jak dlouho se věnuješ malování?

Maluju přesně jeden rok, předtím jsem se 10 let věnoval ilustracím.

Ovlivnila Tě ve Tvé tvorbě láska k tetování? A jak?

Myslím, že tou symbolikou. Lidé si většinou spojují vytetované motivy se zážitky, vzpomínkami…                                                                                 

Jaké je Tvé životní motto?

Nemám motto, snažím se být dobrý člověk.

Kdo je Tvůj oblíbený malíř? Čím tě jeho tvorba oslovila?    

Velmi se to mění podle nálady, spontánně si vybavuji Olega Denisenka kvůli jeho fantazii a De Kooninga a Rothka pro jejich barvy.

Jaká je Tvoje oblíbená galerie?

Nemám oblíbenou galerii, ale sleduji youtube kanály Moca, Tate a Moma.

Jak probíhá Tvůj den od chvíle, kdy vstaneš?

Vstávám většinou kolem 13 hodiny a zkontroluju instagram, facebook a maily. Po sprše, pomerančovém fresh džusu a kávě jedu na kole na oběd do města -většinou přes Stromovku. Potom si chodím kupovat materiál, barvy atd. a začínám si dělat studie motivů na plátna. Často se na ně jen dívám a přemýšlím jak dále. Malovat začínám kolem 20 hod až do noci nebo do svítání. Usínám potom u nějaké přednášky anebo dokumentů.

Foto: Dávid Kurňavka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *