Fashionising testuje: Dr. Hauschka aneb opravdový doktor pro vaši pleť

Možná to máte stejně. Když mi bylo „náct“, kosmetika pro mě znamenala oční stíny, řasenku a tužky na oči. Jakmile se přehoupla dvacítka, uvědomila jsem si i přítomnost kosmetiky pečující. Po pětadvacátých narozeninách se pak pleťová kosmetika naplno ujala vedení, za což mohly hned dva faktory. Za prvé jsem začala pracovat v kosmetickém odvětví a za druhé vám pleť v těchto letech dá jasně najevo, že takto nebude vypadat věčně. A že se o ni musíte starat. A tak jsem začala. Vyzkoušela jsem opravdu nejrůznější značky, od těch levných drogérkových až po ty dražší. Až se mi pod ruku dostala péče Dr. Hauschka. A díky ní mám teď pocit, že jsem kápla na to pravé.

Dr. Hauschka – biokosmetika s jedinečným konceptem

Než vám představím jednotlivé produkty pleťové péče Dr. Hauschka, které už téměř půl roku používám, přiblížím vám alespoň v krátkosti koncept značky. Jednotlivé přípravky jsou složeny výhradně z přírodních substancí. Použité rostliny pocházejí z vlastních zahrad, ekologického pěstování či kontrolovaného volného sběru a sbírají se ručně. Cílem produktů je nejenom pokožku pěstit a dodávat jí vše potřebné, ale zároveň ji aktivovat k tomu, aby se „napravovala“ sama. Dr. Hauschka nerozlišuje různé typy pleti, jak je v kosmetice běžné, ale snaží se vyrovnávat její výkyvy a najít vyvážený střed. Díky všem těmto aspektům tak u pokožky nevzniká závislost na přísunu hydratace a dalších látek.

Kompletní pleťová péče

péče o pleť Dr. Hauschka mám doma Pleťové čisticí mléko, Pleťový čisticí krém, Pleťové tonikum, Noční sérum a také Růžový denní krém ze speciální limitované a výhodné edice (akce stále platí, vřele doporučuji). V první řadě je potřeba zmínit, že pokud nečtete „návody“ k použití a zdají se vám u kosmetiky naprosto zbytečné, u Dr. Hauschky (a nejen u této značky) si je rozhodně přečtěte. Jsou totiž velmi důležité. Musím říct, že když jsem kompletní řadu začala používat, dělaly mi způsoby použití, respektive jejich zapamatování, trochu problémy. Každý produkt se používá jinak a některé trochu nezvykle. Na všechno jsem si však brzy zvykla a celá ta večerní rutina mě fakt baví. Teď už ale k jednotlivým produktům.

Pleťové čisticí mléko

Pokud máte s odličovacími přípravky trochu problémy, troufám si říct, že tento produkt vám sedne. Na čisticí mléka už jsem téměř rezignovala – často jsem měla pocit, že jen rozmazávají make-up po obličeji, pálí v očích atd. Pak se ale objevil tento hrdina. Nejprve si mlékem a vatovým tamponkem jemně odlíčíte oči a rty, následně nanesete mléko na navlhčený obličej a roztíráte. Na závěr jej pomocí třeba vlhké houbičky setřete. Občas, když už bylo hodně pozdě nebo mi třeba nebylo dobře, jsem místo celé rutiny provedla jen tento krok.

Pleťový čisticí krém

Ze všech produktů Dr. Hauschka trvalo „seznamování“ s Pleťovým čisticím krémem nejdéle. S použitím jsem se chvíli tak nějak nemohla sžít a pořád jsem to dělala špatně. Trochu krému si dáte na dlaň, přidáte kapku vody a vtlačujete dlaněmi do pleti. Nesmíte jej roztírat jako třeba peeling, ale právě obsažené částečky mě k tomu sváděly. Čím je vaše pleť mastnější, tím déle vtlačujte. Já mám pleť spíše sušší, takže proces provádím kratší dobu. Krém na závěr umyjete vlažnou vodou.

Pleťové tonikum

Z použití tonika jsem nejnadšenější, protože je velmi rychlé 🙂 Stříknete si jej po vyčištění pleti do dlaní a vtiskáváte do pokožky. Dá se použít i v létě na osvěžení, nebo k zafixování make-upu, ale tuto jeho funkci jsem zatím nezkoušela. Pro celý obličej stačí opravdu 2-3 „stříknutí“ a i po téměř půl roce používání z lahvičky ubylo jen minimum.

Noční sérum

Tento produkt je taková velmi příjemná třešnička na závěr. Vždy nechám trochu vstřebat tonikum a nanesu na obličej sérum – je velmi jemné, chladivé, příjemné. Opět stačí velmi malé množství, takže i séra mám ještě v tubičce dost.

Růžový denní krém

K oslavě 50. narozenin značky vytvořil Dr. Hauschka speciální limitovanou edici Růžového pleťového krému se speciální slevou, který jsem si hned pořídila. A stejně jako z ostatních produktů i tady jsem nadšená. Je podle mě naprosto ideální pro zimní období, kdy je pleť ještě o něco křehčí, vysušenější a citlivější. Krém je hodně hutný, což je pro chladné měsíce ideální (hydratační krémy nejsou v zimě pro pleť vhodné). Je potřeba jej pořádně rozetřít a před nanesením make-upu nechat určitě chvíli vstřebat. Pak už vaši pleť celý den pěstí. Jo, a krásně jemně voní!

O skvělých účincích této kosmetiky jsem byla přesvědčená už po několika týdnech používání. Pravdou je, že jsem nikdy neměla s pletí výrazné problémy, netrpím na akné, velkou přecitlivělost a vrásky mě také ještě příliš netrápí. Jen díky dobré péči to tak ale může zůstat i nadále. Můj názor pak jen podpořily kosmetičky a vizážistky, u nichž jsem byla na běžném kosmetickém ošetření a na líčení. Nezávisle na sobě byly z mé pleti přímo nadšené a já vím, komu můžu poděkovat.  

1 komentář

  1. […] Hlavní roli hraje tento snový a tajemný odstín také v nové kolekci německé značky Dr.Hauschka. Limitka pro jaro a léto 2018 nese název Purple Light a kromě zajímavých produktů láká i […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *