Denim v roce 2018: Jaké džíny se právě teď nosí?

Móda se vyvíjí, neustále mění a překvapuje. Jeden kousek ale zůstává a zůstane trendy nejspíš navždy – džíny. I u nich se však objevují nové styly a dnes vám ukážeme ty, které vedou právě v této sezóně. Do jakého denimu se letos obléct?

Rovné

Ani cigaretový, ani zvonový střih, letos jsou v kurzu rovné střihy riflí. Podobně tomu už bylo i v minulé sezóně, nicméně letos se nepotkáte se sepranými džíny, ale spíše s tmavším denimem. Právě tuto barevnou změnu velmi oceňujeme, je totiž nositelnější například i do kanceláře. Navíc se dá také jednoduše kombinovat a k perfektnímu looku pak stačí bílé tričko a černý blazer.

Mango, 1299 Kč

Široké

Celá nová sezóna je o návratu do devadesátých let, a džíny nejsou výjimkou. Zavzpomínat na dobu téměř o třicet let zpátky můžeme s džíny s širokými nohavicemi, které se letos těší velké popularitě.

Široké džíny Mango, 899 Kč

Zkrácené

Není to sice vzhledem k nadcházející chladnější sezóně ten nejpraktičtější trend, ale móda si občas žádá oběti. Cropped jeans, tedy džíny v délce nad kotníky, jsou aktuálním hitem a jedná se o velmi povedený trend. Tak si jej pojďme užít, než napadne sníh.

Kalhoty ke kotníkům, H&M, 499 Kč

Zvýšený pas

Džíny s vysokým pasem jsou s námi už několikátou sezónu a jejich trend stále nepomíjí. Pokud jste jim ještě nepřišly na chuť, máte další šanci. A pokud je už v šatníku máte, dobře pro vás.

Džíny s vysokým pasem, H&M, 999 Kč

Vyšívané detaily

A ještě jednou se vrátíme do minulosti a opět do devadesátých let. Odkazují na ně nejrůznější výšivky či nažehlovací detaily na riflích a je jen na vás, jak šílené obrázky necháte na svém oblečení zářit.

Džíny s výšivkami, Mohito, 999 Kč

Zdobení

Tento trend se nese v duchu šik pařížského stylu. Džíny letos zdobí nejen výšivky, ale i nejrůznější aplikace a detaily. Mezi ty nejoblíbenější patří perličky, které dodávají šmrnc a eleganci zároveň.   

Džíny s perličkami, Orsay, 999 Kč

Foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *