Co dělat v karanténě? Tipy na nové koníčky

Asi se shodneme, že život v karanténě není zrovna zábavný. Ale o to více se musíme snažit si jej zábavný udělat. Každého z nás tato zkušenost něco naučila. Já jsem třeba objevila několik nových koníčků, k nimž bych se za normálních okolností asi nedostala. Třeba vás budou inspirovat. 

Malování (i pro ty, co malovat neumí)

Vždycky jsem si myslela, že malovat neumím a každý pokus to jen potvrzoval. Ale pak jsem na Instagramu zahlédla jednoduché akvarelové malby krajin i s návody a postupy a zamilovala se do nich. Koupila jsem si akvarelový papír, sadu obyčejných štětců a akvarelové barvy a pustila se do toho. Někdy to dopadne lépe, někdy hůře, ale je to skvělé odreagování a některými výsledky jsem překvapila (nejen) sama sebe.

Jelen při úplňku

Lettering neboli krasopsaní

Před téměř dvěma lety jsem navštívila kurz krasopsaní, který mě nadchnul. Nadšeně jsem si pořídila brushpeny, tedy pera, s nimiž se krasopíše nejlépe, a trénovala. Asi tak tři týdny, než začaly pomůcky ke krasopsaní zapadat hlouběji a hlouběji do skříně (a zapomnění). V karanténě jsem však našla novou motivaci a zjistila jsem, jak pozitivně na mě (kraso)psaní působí. Musíte se soustředit na každé jednotlivé písmenko, díky čemuž zapomenete na svět okolo a příjemně se odreagujete. Zkuste to taky, začít můžete hned teď. 

Láska jménem macramé

Na tento koníček jsem přišla až v karanténě číslo dva, ale o to intenzivněji mě dostal. Objevila jsem ho díky Pinterestu a hned jsem si pořídila několik vln a kruhy na pletení. A pustila se do toho. Návodů na macramé, neboli staré známé drhání, je plný internet a jednoduše si tak můžete výzdobu v hygge stylu vytvořit i sami doma. 

Vaření a pečení

Já vím, pro většinu z nás je to spíš nutnost než zábava, jenže v karanténě mě tolik netrápil nedostatek času, a tak začala zábava u vaření převažovat. Právě čas navíc mi nabídl možnost objevit nové a trochu náročnější recepty, které nakonec mnohdy ani tak náročné nebyly. Oblíbila jsem si nové foodblogery, vyzkoušela spoustu receptů od dokonalé Kamu a zjistila jsem, že postupovat přesně podle receptu a držet se daných ingrediencí se opravdu vyplácí. 

Čas na čtení

Spousta z nás by určitě řekla, že čte ráda, ale nemá na to čas. Mám to stejně. Teď ten čas je, a tak si na odreagování místo dílu Přátel, který zrovna běží v televizi a viděla jsem ho už desetkrát (ale pořád je skvělý, to je jasné!), vezmu do ruky knížku. Dala jsem si za cíl přečíst více klasických děl, momentálně to jsou Malé ženy. 

Jak jste na tom vy? Objevili jste v karanténě své skryté umění?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *